Inwestorem przedsięwzięcia będzie DHL, który jednocześnie będzie merytorycznie odpowiedzialny za logistyczną część inwestycji. DL Invest Group będzie pełnił rolę Partnera Zarządzającego odpowiedzialnego za generalne wykonawstwo i zarządzanie realizacją. – Dzięki połączeniu naszego globalnego doświadczenia logistycznego z deweloperskim doświadczeniem DL Invest Group będziemy w stanie zaoferować naszym klientom najlepsze docelowe rozwiązania; połączenie nowoczesnej, uszytej na miarę przestrzeni wraz z dedykowaną obsługą logistyczną – tłumaczy CEO DHL Supply Chain na region CEE Andries Retief.

Na terenie inwestycji bezpośrednio przy DK-86 w Psarach w woj. śląskim, znajdują się dwa w pełni wynajęte budynki o powierzchni 31.000 m2. Kolejny budynek o powierzchni 24.000 m2 zostanie oddany do użytku we wrześniu b.r., następny etap projektu o powierzchni 14.000 m2 będzie gotowy w IV kwartale b.r. W kolejnych etapach zbudowane zostanie ok. 130.000 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej. Założeniem stron jest możliwość dostarczenia docelowej powierzchni dla klientów w ciągu 8-10 miesięcy od dnia podpisania umowy najmu. Powierzchnia całkowita budynków przekroczy 200.000 m2. – Kluczowe jest dla nas maksymalne obniżanie kosztów eksploatacyjnych obiektów dzięki stosowaniu nowoczesnych i energooszczędnych rozwiązań. Ocieplane ściany, system odzyskiwania deszczówki i recyklingu wody szarej, ekologiczny system grzewczy, to tylko kilka ze stosowanych przez nas w standardzie rozwiązań – wymienia COO DL Invest Group Wirginia Leszczyńska.

Inwestycja znajduje się na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, posiada bezkolizyjny dostęp do głównych arterii komunikacyjnych Śląska i dogodną komunikację na południe, wschód i zachód Europy. Za obsługę prawną projektu jest odpowiedzialna kancelaria DLA Piper.

To kolejna duża inwestycja branży logistycznej w magazyny. Raben otworzył w podwarszawskim Adamowie magazyn o powierzchni 33.000 m2, zaś Rohlig Suus także pod Warszawą w Sokołowie obiekt o powierzchni 50.000 m2.