Wydłużają się kolejki na granicy

W ostatniej dobie kolejki na granicach wydłużyły się dwukrotnie.

Publikacja: 17.03.2020 14:28

Wydłużają się kolejki na granicy

Foto: logistyka.rp.pl

W Świecku, Jędrzychowicach, Gorzyczkach kolejki samochodów sięgają 30 km. Na najbardziej obciążonych przejściach czas przejazdu sięgnął 15 godzin. Każdy przejeżdżający ma mierzoną temperaturę, musi także wypełnić kartę lokalizacyjną. Straż Graniczna apeluje, aby osoby zamierzające przekroczyć granice miały już wypełnione formularze, co przyspieszy kontrole.

Kolejki są po obu stronach wewnętrznej granicy. Po czeskiej stronie zamknięte są autostradowe toalety. Samochody zmierzające do Polski zablokowały m.in. miasto Nachod i drogę nr 33. Polscy pracownicy Skody wracający do domu z fabryki w Kvasinach spędzili w aucie ponad 5 godzin.

Czytaj więcej w: Nie zamykać pochopnie granic

Na dodatek o 1 w nocy na autostradzie D1 jadąca w kierunku Polski ciężarówka wjechała w stojące auta. Jedna osoba zginęła, dwie zostały ranne.

MSWiA informuje, że na tymczasowej granicy służby odprawiły 43 900 osób, z tego 6900 na granicy zewnętrznej i 37 000 na wewnętrznej. Łączna liczba osób skontrolowanych jest blisko dwa razy większa niż pierwszego dnia.

Czytaj więcej w: Blokady granic dla ciężarówek

W Europie pomimo kontroli granic, większość przejść jest przejezdna i czas oczekiwania nie przekracza pół godziny, wynika z strony sixfold.com.

Karty lokalizacyjne dostępne są pod adresem:

https://gis.gov.pl/aktualnosci/komunikat-dotyczacy-kontroli-sanitarnych-na-granicach/?fbclid=IwAR34wbTpXgWOVaLLV4gegYF5uievUzW-cdW80uwmw9T5NRNsPqUEs2vv06Y

Przewozy
Na drodze do zrównoważonego łańcucha dostaw
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Przewozy
Adriatyckie portowe tygrysy
Przewozy
Boom eksportowy polskiej żywności: czy trend będzie trwały?
Przewozy
Ceny spadają szybciej niż przewozy
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Przewozy
Prognozy dla rynku TSL na 2023 rok. Spowolnienie we wszystkich sektorach