Produkcja spółki Langendorf Polska rozpoczęła się w październiku br., obejmując swoim zakresem wytwarzanie naczep niskopodwoziowych, inloaderów oraz innych pojazdów specjalistycznych.

Czytaj więcej w: Pakiet Mobilności to bubel

Nowy zakład produkcyjny Langendorf Polska wzmacnia spółkę Langendorf oraz jest wsparciem dla centrum kompetencyjnego niszowych pojazdów niskoseryjnych w Waltrop, któremu bezpośrednio podlega. Spółka Langendorf Polska jest zarządzana przez Klausa Strautmanna, dyrektora zarządzającego Langendorf, a na poziomie lokalnym, w Polsce przez Tomasza Wypchło, dyrektora operacyjnego Langendorf Polska.

""

Od lewej: pierwszy wiceprezes zarządu Grupy Wielton Mariusz Golec, dyrektor zarządzający Langendorf Klaus Strautmann i prezes Grupy Wielton Paweł Szataniak.

logistyka.rp.pl

– Z Langendorf Polska chcemy nie tylko zwiększyć nasze moce produkcyjne, ale również uzupełnić ofertę produktową. Nasz portfel zostanie poszerzony o całą gamę pojazdów specjalistycznych, tworzonych w oparciu o zaawansowane rozwiązania technicznie, pozwalające nam na jeszcze większą personalizację, zgodnie z oczekiwaniami klientów – wyjaśnia Strautmann.