Nowe lokomotywy Lotosu

sdr

Lotos Kolej zakupił 6 elektrycznych lokomotyw Dragon 2 produkcji Newag.

Wartość umowy leasingu to 88 mln zł, na co składa się cena sprzedaży oraz szacunkowe wynagrodzenie za wykonane usługi serwisowe rozliczane proporcjonalnie do ich świadczenia.

Lotos Kolej unowocześniania park lokomotyw. – Wymieniamy nasze najstarsze pojazdy na nowoczesny tabor. Dragon 2 jest lokomotywą o parametrach umożliwiających nam obsługę ciężkich pociągów. Charakteryzuje się dobrym współczynnikiem niezawodności i jest łatwa w obsłudze oraz eksploatacji – tłumaczy prezes Lotos Kolej Anatol Kupryciuk.

W 2019 roku spółka pozyskała łącznie 12 nowoczesnych lokomotyw polskiej produkcji, z czego siedem zaczyna pracę jeszcze w tym roku, a kolejne w najbliższych miesiącach. – Nie zwalniamy tempa, to dopiero początek unowocześniania parku lokomotyw i dalszych inwestycji w rozwój spółki. Dzisiejsza umowa przewiduje, że docelowym właścicielem Dragonów 2 będzie nasza spółka – wyjaśnia wiceprezes Lotos Kolej Jaromir Falandysz.

Czytaj więcej w: http://PKP Cargo z nową linią kredytową

Finansujący spodziewa się lepszych wyników przewoźnika dzięki nowemu taborowi. – Pozyskanie sześciu nowoczesnych, elektrycznych lokomotyw wpłynie na obniżenie kosztów operacyjnych – uważa członek zarządu Millennium Leasing Agnieszka Kozakiewicz.

Newag E6ACTab Dragon 2 to pierwsza w Europie sześcioosiowa lokomotywa elektryczna, w pełni zgodna z Technicznymi Specyfikacjami Interoperacyjności (TSI 2014) oraz wyposażona w ETCS poziom 3.

Lotos Kolej to drugi największy przewoźnik kolejowy w Polsce pod względem pracy przewozowej i lider na rynku pod względem przewozów towarów niebezpiecznych. Mająca siedzibę w Gdańsku spółka eksploatuje 130 lokomotyw i ponad 4 000 wagonów. Świadczy usługi dla spółek Grupy Kapitałowej Lotos i dla klientów zewnętrznych. Od 2015 roku z oferty przewozowej Lotos Kolej mogą skorzystać również klienci, których siedziby znajdują się na terenie Niemiec. Spółka stara się o pozyskanie licencji na przewozy w Czechach.

Newag podpisał w tym roku umowy na sprzedaż elektrycznych lokomotyw wartości ponad miliarda złotych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Słaba sprzedaż naczep

Przewoźnicy ostrożnie inwestują i rejestracje naczep są na niskim poziomie. W lipcu przewoźnicy po ...

W sierpniu wzrósł popyt na ciągniki siodłowe

Coraz więcej samochodów kupują przewoźnicy krajowi. W sierpniu rejestracje ciągników siodłowych były o 3,3 ...

Przesyłki za 2 złote

Speedmail chce zagospodarować rynek drobnych przesyłek kurierskich. Niezależny operator pocztowy Speedmail wprowadził do oferty ...

Taniej niż na słupku

Mimo konsolidacji rynku stacji paliw wokół dużych koncernów, krajowe marki mają się bardzo dobrze. ...

Do Anglii bez papierowych dokumentów

Wielka Brytania ratyfikowała protokół e-CMR. Jest to 24 kraj pozwalający na używanie elektronicznych dokumentów ...

Kosztowne zwroty e-handlu

Zwroty są kosztowne, ale klientom dają poczucie bezpieczeństwa. Logistycy mogą zmniejszyć wydatki na zwroty. ...