Kolejne ładowarki dla MZA

Warszawskie MZA już otrzymało ponad połowę zamówionych ładowarek.

Publikacja: 20.05.2020 22:28

Kolejne ładowarki dla MZA

Foto: logistyka.rp.pl

W należącej do MZA Warszawa Zajezdni Ostrobramska zielonogórska Ekoenergetyka zainstalowała 25 dwuwyjściowych stacji ładowania Plug Charger FX 60. Każda z nich dysponuje mocą 60 kW. Wszystkie wyposażone są w złącze CCS Combo 2. Urządzenia czekają na badanie UDT.

Zgodnie z podpisanym kontraktem firma przygotuje dla stolicy infrastrukturę składającą się z 65 urządzeń zajezdniowych o mocy 60 kW oraz trzy stacje pantografowe.

Czytaj więcej w: W Europie dostawczaki z dieslem najpopularniejsze

Ostrobramska to druga z kolei warszawska zajezdnia, w której Ekoenergetyka zainstalowała stacje ładowania. W zeszłym miesiącu 15 ładowarek Plug Charger F 60 (wraz z satelitkami) trafiło do zajezdni Woronicza. Zgodnie z umową, jaką firma podpisała z MZA Warszawa, w najbliższym czasie stworzy infrastrukturę ładowania autobusów w Zajezdni Stalowa. Kontrakt zakłada również instalację trzech stacji pantografowych o mocy 400 kW.

Czytaj więcej w: Autobusy królują wśród pojazdów elektrycznych

Zamówiona przez MZA Warszawa infrastruktura jest częścią projektu, który zakłada zakup 130 elektrycznych autobusów. Do końca 2020 roku w stolicy pojawi się 160 tego typu pojazdów. Całkowity koszt projektu wynosi 417,5 mln zł, z tego unijne dofinansowanie sięga 180 mln zł. Umowa na dostawę ładowarek warta jest 8,3 mln zł. MZA używa także ładowarek Medcom.

Czytaj więcej w: Czy opłaca się kupić elektryczne auto dostawcze?

Działająca od dekady Ekoenergetyka-Polska jest liderem wśród producentów infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych. Do tej pory Ekoenergetyka-Polska dostarczyła ponad 600 stacji ładowania do 60 miast w 12 krajach o łącznej mocy ponad 80 tys. kW. Infrastruktura polskiego producenta zasila pojazdy elektryczne m.in. w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Hiszpanii, Francji, Rosji, Singapurze i w Niemczech.

Materiał Promocyjny
Kompleksowy fulfillment z InPost
Materiał Partnera
Jakość w logistyce – dlaczego firm nie stać na pozorne oszczędności?
Innowacje w logistyce
AI, IoT, Big Data i telematyka w zarządzaniu flotą pojazdów
Innowacje w logistyce
Poznański Instytut Technologiczny będzie konkurować z Fraunhoferem
Materiał Promocyjny
Mazda CX-5 – wszystko, co dobre, ma swój koniec
Innowacje w logistyce
Telematyczne przejęcie zatrzęsie Europą
Materiał Promocyjny
Branża bankowa gorszy okres ma za sobą