Gala Liderów Logistyki 2023

Spotkanie Liderów Branży TSL odbyło się 31 sierpnia w pięknej scenerii Elektrowni Powiśle, gdzie redakcja wręczyła RZECZPOSPOLITA TSL AWARD.

Publikacja: 08.09.2023 08:05

Rzeczpospolita od ponad ćwierćwiecza publikuje doroczne podsumowania branży, która należy do wizytówek polskiej gospodarki. Nagrody dla firm mających największą dynamikę wzrostu przychodów otrzymują podmioty, które udzieliły danych dla publikowanego w maju rankingu firm TSL. Natomiast nagrody w kategoriach miękkich wyłania spośród zgłoszonych osób fizycznych i prawnych specjalnie powołana kapituła, która składa się z przedstawicieli branży TSL, uczelni oraz redakcji. Kapituła przyznała tytuł Człowieka Roku Dariuszowi Cegielskiemu, prezesowi spółki Trans Polonia. 

Czytaj więcej

„Rzeczpospolita” nagrodziła firmy branży TSL

Zanim jednak przedstawiciele redakcji i wydawnictwa wręczyli nagrody, licznie zgromadzeni goście wysłuchali panelu o konkurencji portów Bałtyku z szybko rozwijającymi się portami znad Adriatyku. Opowiedzieli o niej Konrad Popławski i Sandra Baniak z Ośrodka Studiów Wschodnich. 

Debata o alternatywnych napędach dała odpowiedź na co stawiają producenci i jak można przygotować infrastrukturę do nowych potrzeb. W panelu uczestniczyli:

Sylwia Chmielewska, dyrektor zarządzającą VFS, Piotr Gąska, dyrektora Rynku Transportu Ciężkiego w firmie PKO Leasing, Julita Mazurkiewicz, prezes zarządu w firmie Phillips Polska, Michał Niemiec, CRT Sales Manager Poland w firmie Shell Polska, Piotr Werner, Product Digital and Marketing Manager w firmie Volvo Trucks. 

Panel poświęcony ekologii wskazał skąd logistyka może brać zieloną energię dla magazynów oraz elektrycznych samochodów ciężarowych. Uczestniczyli w nim: Mateusz Hilgner, starszy kierownik operacyjny w firmie Amazon, Łukasz Lewicki, Head of Sales Contract Logistics w firmie Rohlig Suus Logistics, Wojciech Skwarcewicz Commercial Sales Manager w firmie SolarEdge Technologies Poland, Jarosław Witek, Menedżer Programowy ESG w CBRE.

Ernest Rębisz

Debaty zamknął panel o cyfryzacji w logistyce, w który udział wzięli: Andrzej Bobiński prezes Logifact-Systems, Karolina Didyk, dyrektorka projektów automatyzacyjnych na Europę z firmy GXO, Euzebiusz Jasiński, doradca zarządu w firmie E100, Maksymilian Pawłowski, kierownik ds. komunikacji korporacyjnej w firmie DPD Polska.

Logistyka Kontraktowa
Adriatyckie portowe tygrysy
Logistyka Kontraktowa
Alternatywne napędy ciężarówek
Logistyka Kontraktowa
Wizja logistyki przyszłości
Logistyka Kontraktowa
Lipiec przyniósł zastój w internetowych sklepach
Logistyka Kontraktowa
Zapraszamy na Spotkanie Liderów Branży TSL