Zalando z innowacyjnym centrum w Olsztynku

fot. Zalando

Zalando Lounge – klub zakupowy Zalando – oficjalnie otworzył swoje centrum logistyczne w woj. warmińsko-mazurskim. Inwestycja obsługiwać będzie dostawy produktów do rosnącej grupy klientów klubu, która liczy już ok. 15 mln członków na 13 europejskich rynkach.

To pierwszy taki zagraniczny obiekt Zalando Lounge poza macierzystym rynkiem (podobne centrum działa w Großbeeren w Niemczech). Obiekt w Olsztynku wyposażono w zaawansowane technologie automatyzacyjne, m.in. sortery porządkujące pojedyncze artykuły pod konkretne zamówienie oraz największy w Europie sorter „Optimus”, który kieruje towar do właściwego miejsca dostawy. Ponadto, część powierzchni magazynowej została przeznaczona na asortyment dotyczący wystroju i wyposażenia wnętrz, tak zwany „Home&Living”, aby jego dostawa do klienta była jeszcze bardziej efektywna.

CZYTAJ TAKŻE: Port Gdynia ma nowy magazyn wysokiego składowania

Obsługą centrum zajmować się będzie zewnętrzny dostawca usług logistycznych, Fiege e-Com North, który na potrzeby działań operacyjnych zatrudnia już około 500 pracowników. W dalszej perspektywie ma stworzyć nawet ponad 1 tys. nowych miejsc pracy.

CZYTAJ TAKŻE: Błyskawicznie przybywa inwestycji

W Zalando informują, że o wyborze lokalizacji centrum logistycznego zadecydował wysoki potencjał rekrutacyjny regionu, dogodne położenie geograficzne oraz infrastruktura zapewniająca bezpośredni dostęp do dróg ekspresowych S51 i S7. Nowo otwarta inwestycja dołącza do sieci logistycznej grupy Zalando, która będzie liczyła 15 centrów w sześciu krajach. Na polskim rynku od grudnia 2018 r. działa też magazyn Zalando w Gardnie k. Szczecina. Uruchomienie kolejnego w okolicach Łodzi planowane jest na 2020 r.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Premiera homologowanego Elfa 2 dla Wielkopolski

Urząd Transportu Kolejowego wydał zezwolenie na dopuszczenie do ruchu 5-członowych pociągów Elf 2, wyprodukowanych ...

Tiry z paliwem pod nadzorem lokalizatora GPS

Ciężarówki z ładunkami wrażliwymi podatkowo, np. z paliwem, będą wyposażone w specjalny lokalizator. Ministerstwo ...

Intercity ma poważne problemy z pociągami przed świętami

PKP Intercity wstrzymuje sprzedaż biletów na części tras, bo niemal połowa dartów jest wyłączona ...

Biała Gwiazda i Tristan stawiają na magazyny

Inwestorzy ze Stanów Zjednoczonych ulokowali 86 mln euro w pięć magazynów w Polsce. Fundusz ...

Rekordowe targi logistyczne

Wystawcy i zwiedzający już oczekują na przyszłoroczną edycję targów TransLogistica Poland. TransLogistica Poland 2019 ...