To pierwszy taki zagraniczny obiekt Zalando Lounge poza macierzystym rynkiem (podobne centrum działa w Großbeeren w Niemczech). Obiekt w Olsztynku wyposażono w zaawansowane technologie automatyzacyjne, m.in. sortery porządkujące pojedyncze artykuły pod konkretne zamówienie oraz największy w Europie sorter „Optimus”, który kieruje towar do właściwego miejsca dostawy. Ponadto, część powierzchni magazynowej została przeznaczona na asortyment dotyczący wystroju i wyposażenia wnętrz, tak zwany „Home&Living”, aby jego dostawa do klienta była jeszcze bardziej efektywna.

CZYTAJ TAKŻE: Port Gdynia ma nowy magazyn wysokiego składowania

Obsługą centrum zajmować się będzie zewnętrzny dostawca usług logistycznych, Fiege e-Com North, który na potrzeby działań operacyjnych zatrudnia już około 500 pracowników. W dalszej perspektywie ma stworzyć nawet ponad 1 tys. nowych miejsc pracy.

CZYTAJ TAKŻE: Błyskawicznie przybywa inwestycji

W Zalando informują, że o wyborze lokalizacji centrum logistycznego zadecydował wysoki potencjał rekrutacyjny regionu, dogodne położenie geograficzne oraz infrastruktura zapewniająca bezpośredni dostęp do dróg ekspresowych S51 i S7. Nowo otwarta inwestycja dołącza do sieci logistycznej grupy Zalando, która będzie liczyła 15 centrów w sześciu krajach. Na polskim rynku od grudnia 2018 r. działa też magazyn Zalando w Gardnie k. Szczecina. Uruchomienie kolejnego w okolicach Łodzi planowane jest na 2020 r.