Nowe terminale konduktorów PKP Intercity

Dodatkowe funkcjonalności usprawnią obsługę pasażerów na pokładach pociągów.

Publikacja: 21.01.2020 18:52

Nowe terminale konduktorów PKP Intercity

Foto: logistyka.rp.pl

Przewoźnik kupił od firmy S&T Poland 1250 nowych terminali mobilnych z opcją pozwalającą na dokupienie dodatkowych 250 urządzeń, które zastąpią używane do tej pory terminale Casio.

Pracownicy drużyn konduktorskich PKP Intercity korzystają już z pierwszych ponad 400 nowych terminali, kolejne sukcesywnie są wydawane pracownikom, wszystkie zaś będą do ich dyspozycji do końca lutego.

Nowe zestawy dla drużyn konduktorskich składają się z terminala, drukarki oraz pinpada. W odróżnieniu od dotychczasowych urządzeń funkcjonują w oparciu o technologię bezprzewodową z opcją korzystania z sieci WiFi w pociągach oraz z sieci komórkowej LTE z możliwością aktywnego przełączenia pomiędzy dwoma operatorami. W ręce pracowników trafiają terminale Zebra TC77. Wyposażono je w duży wyświetlacz o przekątnej 4,7 cala oraz system operacyjny Android 8.1.0.

Czytaj więcej w: Prawa chroniące pasażerów w UE do poprawki

W zestawie jest także kompaktowa drukarka BIXOLON SPP-R310 – lekka (385 g), szybka (maksymalna prędkość druku do 100 mm/sek. przy rozdzielczości 203 dpi) i wytrzymała (IP54, certyfikat upuszczenia z 1,8 m). Bateria zapewnia 24-godzinny czas czuwania i umożliwia ciągły wydruk o długości 253 metrów. Z innymi urządzeniami drukarka może komunikować się przewodowo za pośrednictwem USB i złącza szeregowego, a także bezprzewodowo dzięki WiFi i Bluetooth. Cały zestaw mieści się w poręcznej torbie.

Nowe urządzenia umożliwiają kontrolę biletów na kartach bezstykowych, jak również skanowanie biletów kolei ukraińskich.

PKP Intercity zamierza sukcesywnie wymieniać sprzęt kasowy w kasach biletowych i Centrach Obsługi Klienta.

Przewozy
Na drodze do zrównoważonego łańcucha dostaw
Przewozy
Adriatyckie portowe tygrysy
Przewozy
Boom eksportowy polskiej żywności: czy trend będzie trwały?
Przewozy
Ceny spadają szybciej niż przewozy
Przewozy
Prognozy dla rynku TSL na 2023 rok. Spowolnienie we wszystkich sektorach
Materiał Promocyjny
CERT Orange Polska: internauci korzystają z naszej wiedzy