W 2019 roku z Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia skorzystała rekordowa liczba 3,3 mln osób, co stanowi 10-procentowy wzrost w stosunku do wcześniejszego roku. Pasażerowie mieli w ofercie 135 tys. odjazdów (o 5 tys. więcej niż w 2018 roku) zrealizowanych przez 200 przewoźników. Liczba przewoźników zmalała o 50 podmiotów. – Jesteśmy głównym dworcem zarówno krajowym, jak i międzynarodowym w stolicy i jednym z największych i najpopularniejszych węzłów komunikacyjnych w Polsce – podkreśla prezes spółki Polonus Maciej Acedański, operatora Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia.

Sprzedaż w biletomatach wzrosła o 125 proc. względem poprzedniego roku, a z bezpłatnej usługi parkingowej Kiss&Ride skorzystało aż 170 tys. pojazdów.

Czytaj więcej w: Rekordowy rok FlixBusa

Pomimo rosnącej popularności Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia, jest on miejscem bezpiecznym. Już po raz kolejny nie odnotowano żadnego poważnego incydentu, który stanowiłby zagrożenie dla zdrowia osób korzystających z obiektu.

W 2018 roku spółka Polonus zanotowała 69,9 mln zł przychodów i 1,5 mln zł zysku netto, pomimo dużych inwestycji, szczególnie w tabor.

Porównywalną liczbą pasażerów może pochwalić się dworzec w Krakowie. Z kolei konkurencją wśród autobusowych przewoźników jest niemiecki Flixbus.