Logistycy z polskim oprogramowaniem low-code

Firmy stawiają na oprogramowanie low-code, łatwe do wdrożenia i dające szybko efekty. Korzystają z niego duzi gracze TSL.

Publikacja: 26.04.2023 11:28

Logistycy z polskim oprogramowaniem low-code

Foto: Robert Przybylski

Szwajcarska firma logistyczna Planzer wybrała krakowską platformę low-code firmy Webcon do automatyzacji procesów biznesowych. To drugi po Grupie Raben prestiżowy klient w branży TSL. Wdrożenie platformy realizowała firma VSB, niemiecki partner premium Webcon.

To duży sukces polskiej firmy, ponieważ na rynku są setki, jeśli nie tysiące firm oferujących tego typu rozwiązania. Low-code to metoda pozwalająca na graficzne tworzenie kodu oprogramowania. Z racji prostoty stosowania, daje szybki zwrot z inwestycji. 

Czytaj więcej

Raben przebudował siatkę drobnicową w Europie

Platforma low-code Webcon BPS umożliwia firmie Planzer tworzenie aplikacji biznesowych bez konieczności kodowania, a więc znacznie szybciej niż klasycznymi metodami. Rozwiązanie umożliwia automatyzację zarówno procesów back-office, takich jak obiegi dokumentów i umów, aktywności działu HR, czy akceptację dokumentów finansowych, ale też procesów krytycznych dla działalności firmy, takich jak wparcie obsługi łańcucha dostaw. – Szukaliśmy rozwiązania, które pozwoliłoby szybko budować nowe aplikacje biznesowe, a dodatkowo było zwinne, aby ułatwić zarządzanie zmianą i dostosowanie do dynamicznie zmieniających się warunków w naszej branży. Wybraliśmy Webcon BPS, ponieważ spełniał wszystkie wymagania i był zgodny z nastawioną na innowacje kulturą naszej organizacji. Jesteśmy przekonani, że platforma low-code jest idealnym rozwiązaniem dla digitalizacji naszych procesów – tłumaczy Project Manager Digitalisation, Planzer Stephan Schawe.

Dzięki autorskiej technologii InstantChange możliwe jest również proste i szybkie wprowadzanie zmian w uruchomionych produkcyjnie aplikacjach, co znacząco obniża koszty ponoszone przez działy IT. – Współpraca z uznaną i innowacyjną szwajcarską marką udowadnia też, że nasza technologia low-code jest doceniana przez firmy z wymagającego regionu DACH (Niemcy, Austria i Szwajcaria) jako narzędzie wspierające rozwój i umożliwiające łatwe zarządzanie zmianą – podkreśla Partner Channel Manager, Webcon Philipp Erdkönig. 

Natomiast w Grupie Raben udało się do tej pory scyfryzować proces „Archiwum umów” w 14, a „Obieg faktur kosztowych” w 13 krajach i kilkudziesięciu oddziałach firmy. Raben obrał rozwój oprogramowania poprzez budowanie stosunkowo niewielkich aplikacji oraz ich nieustanne testowanie i usprawnianie, co nazwał strategią ośmiornicy. – Strategia ośmiornicy przynosi nam efekty w postaci wykładniczej. Każda optymalizacja procesów zwiększa ich efektywność w całej organizacji. W krótkim czasie radykalnie usprawniliśmy nasz ekosystem IT. Począwszy od 2019 roku, kiedy zdigitalizowaliśmy podstawowe procesy takie, jak obieg umów czy faktur zakupowych, przez wdrożenia w kolejnych krajach, uporządkowanie i integrację z obecnym oprogramowaniem, aż po digitalizację nowych obszarów organizacji dzięki Webcon BPS – podkreśla IT Project Coordinator w Raben Robert Ogierman. 

Czytaj więcej

Elektryczne autobusy tylko z dopłatami

Webcon jest największym polskim producentem oprogramowania low-code i jednym z największych dostawców systemów obiegów dokumentów w Polsce. Eksperci firm badawczej Gartner przewidują, do 2025 roku 70% działań związanych z dostarczaniem aplikacji będzie się odbywać za pomocą narzędzi typu low-code. Uważają, że w nadchodzących latach jednym z głównych obszarów inwestycji stanie się automatyzacja za pomocą platform low-code. 

Systemy IT
Już za dwa lata obowiązkowa elektroniczna wymiana danych
Systemy IT
Nadawcy dostaną monitoring przewozu na giełdzie ładunków
Systemy IT
W Łodzi powstają cyfrowe mapy w czasie rzeczywistym
Systemy IT
Sztuczna inteligencja zaplanuje trasy
Systemy IT
Inteligentne tachografy pobiorą myto