Kolejne ładowarki dla MZA

Warszawskie MZA już otrzymało ponad połowę zamówionych ładowarek.

W należącej do MZA Warszawa Zajezdni Ostrobramska zielonogórska Ekoenergetyka zainstalowała 25 dwuwyjściowych stacji ładowania Plug Charger FX 60. Każda z nich dysponuje mocą 60 kW. Wszystkie wyposażone są w złącze CCS Combo 2. Urządzenia czekają na badanie UDT.

Zgodnie z podpisanym kontraktem firma przygotuje dla stolicy infrastrukturę składającą się z 65 urządzeń zajezdniowych o mocy 60 kW oraz trzy stacje pantografowe.

Czytaj więcej w: W Europie dostawczaki z dieslem najpopularniejsze

Ostrobramska to druga z kolei warszawska zajezdnia, w której Ekoenergetyka zainstalowała stacje ładowania. W zeszłym miesiącu 15 ładowarek Plug Charger F 60 (wraz z satelitkami) trafiło do zajezdni Woronicza. Zgodnie z umową, jaką firma podpisała z MZA Warszawa, w najbliższym czasie stworzy infrastrukturę ładowania autobusów w Zajezdni Stalowa. Kontrakt zakłada również instalację trzech stacji pantografowych o mocy 400 kW.

Czytaj więcej w: Autobusy królują wśród pojazdów elektrycznych

Zamówiona przez MZA Warszawa infrastruktura jest częścią projektu, który zakłada zakup 130 elektrycznych autobusów. Do końca 2020 roku w stolicy pojawi się 160 tego typu pojazdów. Całkowity koszt projektu wynosi 417,5 mln zł, z tego unijne dofinansowanie sięga 180 mln zł. Umowa na dostawę ładowarek warta jest 8,3 mln zł. MZA używa także ładowarek Medcom.

Czytaj więcej w: Czy opłaca się kupić elektryczne auto dostawcze?

Działająca od dekady Ekoenergetyka-Polska jest liderem wśród producentów infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych. Do tej pory Ekoenergetyka-Polska dostarczyła ponad 600 stacji ładowania do 60 miast w 12 krajach o łącznej mocy ponad 80 tys. kW. Infrastruktura polskiego producenta zasila pojazdy elektryczne m.in. w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Hiszpanii, Francji, Rosji, Singapurze i w Niemczech.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nowe prawo ograniczy dostęp polskich firm do unijnych dróg

Za tydzień Parlament Europejski zajmie się pakietem mobilności, który już w połowie przyszłego roku ...

Udany rok na rynku magazynowym

Deweloperzy nie zwalniają tempa, ale wskaźnik pustostanów na rekordowym poziomie. Całkowite zasoby nowoczesnej powierzchni ...

Nadal ciągną się kolejki na granicy z Niemcami

Wjazd do Polski ze stron Niemiec zajmuje do 8 godzin. Przewoźnicy alarmują, że nadal ...

Wojna na paczki. InPost ma poważną konkurencję

Poczta Polska uruchomi sieć maszyn do odbioru paczek w sklepach Biedronki i na stacjach ...

InPost poszerza współpracę z Kauflandem

Zarządzana przez Rafała Brzoskę firma kurierska zyska nawet 75 nowych lokalizacji pod swoje paczkomaty. ...

Kolej już wozi żywność do Chin

Pierwszy pociąg z tranzytem towarów objętych embargiem dojechał do Chin. Pociąg z ładunkiem mrożonego ...