Serwisy ciężarówek pracują, choć niektóre krócej

Daimler Trucks

Wirus utrudnił funkcjonowanie serwisów. Niektóre skróciły godziny otwarcia.

Obsługujący pojazdy marki MAN serwis Agro-Star w Kaliszu pracuje od 23 marca w skróconym czasie pracy od 7.30 do 16. Serwisy Grupy Wróbel (samochody koncernu Daimlera) działają w godzinach od 9 do 17. Z kolei Eurocomplex, serwisujący ciężarówki Renault, otwarty jest w normalnych godzinach, podobnie jak serwisy Scan-Partner, naprawiające Scanie.

Importerzy nie narzucają jednakowych rozwiązań. – Wszystkie serwisy Renault Trucks pracują, ale niektóre ograniczyły godziny pracy – informuje Katarzyna Pawluś-Lech z Renault Trucks Polska. Jednocześnie wszystkie serwisy świadczą usługi w ramach serwisu RT 24/7. – Dostawy części zamiennych są prowadzone w sposób ciągły. Natomiast nastąpić może nieznaczne opóźnienia w dostawach z uwagi na korki na granicach. Dotyczy to dostaw z magazynu w Lyon. Z magazynu we Wrocławiu na razie nie ma żadnych opóźnień – zaznacza Pawluś-Lech.

Czytaj więcej w: Podczas pandemii kierowcy mogą dłużej pracować

W należącej do MAN sieci Truck & Bus Center 3 serwisy pracują na jedną zmianę, pozostałe 4 punkty normalnie z zachowaniem szczególnie ostrożności i zasad wzmożonej higieny. – Jeśli chodzi o stacje partnerskie to decyzje są podejmowanie indywidualnie przez właścicieli. Znaczna ilość serwisów wprowadziła przerwę technologiczną, w celu dezynfekcji pomieszczeń i minimalizacji ryzyka zarażeń. Dodatkowo w całej sieci serwisowej wprowadzone są procedury bezpieczeństwa dotyczące obsługi klienta – stwierdza Marta Stefańska z MAN Truck & Bus Polska.

W autoryzowanych serwisach samochodów ciężarowych Volvo Trucks dostawy części, przeglądy okresowe i naprawy realizowane są zgodnie z planem. – Są punkty, które mają tyle samo obowiązków, co przed pandemią koronawirusa COVID-19, takie, które tej pracy mają nieco mniej i takie, gdzie paradoksalnie jest jej więcej – opisuje sytuację Wilhelm Rożewski z Volvo Trucks Poland. – Liczymy się oczywiście z tym, że mogą powstać zatory czy opóźnienia. Taka sytuacja nie miała jednak dotychczas miejsca. Tak długo, jak części będą przychodziły do nas planowo, wszystkie naprawy i przeglądy będą realizowane zgodnie z założeniami – zapewnia Rożewski.

W Scanii sieć pracuje normalnie. – Wielkość obsady i czas pracy dostosowujemy do ilości pracy – wyjaśnia Paweł Paluch ze Scania Polska.

Czytaj więcej w: Pierwsza ofiara koronawirusa wśród kierowców zawodowych

W sieci DAF wszystkie serwisy pracują w pełnym wymiarze czasu. – Niektóre odziały (Białystok, Suwałki, Olsztyn) były wyłączone w ostatnią sobotę i pewnie będą wyłączone w kolejną. Nie mam informacji o tym, by ktokolwiek w organizacji był zakażony czy poddany kwarantannie – zapewnia Zbigniew Kołodziejek z DAF Trucks Polska.

Także Mercedes-Benz stara się zapewnić pełną działalność w stacjach. – Pewne ograniczenia wynikają z aktualnej sytuacji. Personel zakładów własnych i partnerskich stawia na pragmatyczne i nieskomplikowane rozwiązania, które umożliwią utrzymanie ruchu pojazdów naszych klientów oraz zaopatrzenie w części zamienne – wyjaśnia Piotr Seroka z Mercedes-Benz Trucks.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Unijne szybkie korytarze przez granice

Komisja wyznaczyła szybkie korytarze na sieci TEN-T. Przejazd przez granicę do 15 minut. Komisja ...

Rynek zagranicznych przesyłek szybko rośnie

Polskie sklepy online zdobywają coraz więcej klientów w innych krajach, a polscy internauci coraz ...

Rozmowa TRAKO 2019: Ekologia, bezemisyjność, alternatywne źródła energii

Polska wyznacza trendy w rozwoju zrównoważonego ekologicznie transportu publicznego – twierdzi Piotr Wroński, wiceprezes ...

Co boli branżę logistyczną

Podczas I Spotkania Liderów Branży TSL specjaliści wskazali na otocznie prawne i brak rąk ...

PKP Cargo: Dobre perspektywy na torach

Ekspansja międzynarodowa, wzrost przewozów intermodalnych, modernizacja i zakupy taboru – to ambitne plany Grupy ...

Pozytywne prognozy dla logistyki

Branża oczekuje udanej drugiej połowy roku, choć zagrożeniem słabość kapitałowa przewoźników.   Branża logistyczna ...