InPost poszerza współpracę z Kauflandem

mat.pras.

Zarządzana przez Rafała Brzoskę firma kurierska zyska nawet 75 nowych lokalizacji pod swoje paczkomaty. InPost rozszerza bowiem współpracę z siecią sklepów spożywczych Kaufland. Obecnie przy sklepach tej sieci działa już 137 maszyn InPostu.

– Kontynuujemy strategię rozbudowy sieci paczkomatów w oparciu o partnerstwa z operatorami handlowymi. Umożliwiamy tym samym naszym klientom odbiór paczek przy okazji wizyty w sklepie – jest to wygodne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić wiele cennego czasu. Właśnie w ten sposób myślimy o rozwoju sieci – komentuje Rafał Brzoska. Kaufland jest czwartą siecią sklepów, z którą spółka nawiązała współpracę. – Liczymy na to, że już wkrótce nasi klienci znajdą paczkomat przy zdecydowanej większości z 212 sklepów Kaufland w Polsce. Nasza usługa jest szeroko dostępna i popularna nie tylko w dużych miastach, ale także w mniejszych miasteczkach i na wsi – dodaje prezes InPostu.

CZYTAJ TAKŻE: Duńczycy rzucają wyzwanie InPostowi

Operator logistyczny, w który zainwestowały jedne z największych amerykańskich funduszy inwestycyjnych (Advent International oraz KKR), stawia również paczkomaty przy sklepach Dino i Lidl oraz w centrach handlowych Auchan. Z badań wynika, iż 63 proc. kupujących online deklaruje, że najczęściej korzystają z usług oferowanych przez InPost.Wysoki odsetek korzystania z paczkomatów jest notowany nie tylko w dużych (81 proc.) czy średnich (77 proc.) miastach, ale także wśród mieszkańców wsi (71 proc.) i mniejszych miasteczek (74 proc.).

mat.pras.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

„Rzeczpospolita” nagradza firmy logistyczne

Jedna z najważniejszych gałęzi polskiej gospodarki, branża transportowo-spedycyjno-logistyczna, otrzyma nagrody „Rzeczpospolitej”. W poniedziałek, 29 ...

Czy gazowce trują bardziej od diesli?

Rozgorzał spór, jaki napęd emituje mniej zanieczyszczeń. W tle walka o fundusze pomiędzy paliwami ...

Czas na TRAKO 2019

Już 24 września otwarcie największych i najbardziej prestiżowych targów transportu szynowego TRAKO 2019. Tegoroczne ...

Dobre wyniki świątecznych przewozów IC

PKP Intercity zwiększyło przewozy w okresie świąteczno-noworocznym o 17 proc. Od 20 grudnia do ...

Europa testuje pociągi wodorowe

Europejskie koleje próbują wodorowe pociągi. Wkrótce ruszy ich seryjna produkcja. Po Niemczech, które w ...

Chińczycy kupią europejskiego producenta ciężarówek?

Iveco może trafić w chińskie ręce, rozmowy trwają do miesięcy. O rozmowach dotyczących przejęcia ...