Polacy paczki odbierają w automatach

Pandemia zmieniła sposób w jaki Polacy odbierają przesyłki.

Dotąd dominowały dostawy za pomocą kurierów, ale – na skutek obaw przed koronawirusem – odbiorcy zmienili swoje preferencje. Efekt? InPost, operator sieci paczkomatów, zyskuje na popularności. Z najnowszych badań wynika, że niemal 80 proc. kupujących w internecie deklaruje, iż najczęściej odbierają paczki właśnie w maszynach InPostu. Paczkomaty pokonały więc standardowe dostawy kurierem do pracy czy domu. Ale paczkomaty okazały się również drugą najczęściej wybieraną formą wysyłania towarów, plasując się tuż za usługami Poczty Polskie – podaje Kantar.
Badania wskazują, że 79 proc. badanych korzystało w ostatnich trzech miesiącach z paczkomatów, a to o 3 punkty proc. więcej niż rok temu. O 11 p.p. wzrosłą też liczba wysyłających przesyłki przez automaty. Według Kantar wyraźnie wzrosła satysfakcja z czasu na odbiór przesyłki w paczkomacie (+20 p.p.), czy terminu jej dostarczenia (+9 p.p.). – Cały czas się zmieniamy, m.in. wprowadzając nowe technologiczne rozwiązania w ramach naszej strategii GO Mobile!, pozwalającej zarządzać przesyłką z poziomu smartfona. Jak pokazują badania jesteśmy doceniani. Paczkomat jest już pierwszym wyborem mieszkańców całej Polski, a nie tylko największych miast. Rozwijanie sieci poza największymi miastami było strzałem w dziesiątkę – komentuje Rafał Brzoska, prezes InPostu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Autobusy miejskie z niewielkim spadkiem rejestracji

Miejskie autobusy z napędem alternatywnym napędzają rynek, ale dopłaty do nich są niezbędne. W ...

Dobre nastroje przedsiębiorców

Przedsiębiorcy optymistycznie nastawieni na trzeci kwartał. To dobre wieści dla przewoźników. Po marcowym gwałtownym ...

Wieczorem 22 grudnia ruszą pociągi z tirami z Folkestone do Francji

O godzinie 10, został otwarty 22 grudnia terminal kolejowy w Folkestone. Mogą nań wjechać ...

Rekordy na rynku magazynowym

Jednym z motorów napędzających rynek magazynowy jest e-handel. To obecnie jedna z najbardziej dynamicznie ...

Deutsche Bahn podsumowały 2019 rok

Wzrosły przewozy pasażerskie, ale maleją towarowe. Skorygowane przychody Grupy Deutsche Bahn (DB) zwiększyły się w ...

Francuzi wypróbują elektryczne ciężarówki

Miasta elektryfikują floty ciężarówek i autobusów. Renault, Scania i Volvo planują w tym roku ...