Zatrudnia 44 osoby i średnio miesięcznie obsługuje ponad 24 tys. przesyłek i ok 50 tys. palet w magazynie o powierzchni 5 tys. m kw., w którym świadczone są usługi transportowe i przeładunkowe. Poprzedni obiekt w Starachowicach okazał się zbyt mały. Oddział w Kielcach obsługuje klientów z rejonu województw: Świętokrzyskiego, Mazowieckiego oraz Łódzkiego.

W nowym obiekcie Raben jest w stanie obsłużyć codziennie 1200 przesyłek oraz odebrać, przeładować i dostarczyć ok. 2500 palet. Dodatkowo w nowej lokalizacji mieści się budynek biurowy o powierzchni użytkowej 900 m kw. oraz parking dla 35 samochodów osobowych i 41 pojazdów ciężarowych. Łączne zatrudnienie w Kielcach to obecnie ponad 40 osób w biurze i magazynie, oddział współpracuje z ok. 80 kierowcami.

Magazyn jest wyposażony w oświetlenie typu LED, a zainstalowane w nim świetliki zapewniają stały dostęp do naturalnego światła dziennego, zastosowano także służące ogrzewaniu nowoczesne promienniki gazowe, które zwiększyły bezpieczeństwo przeciwpożarowe. W uroczystym otwarciu wziął udział także Prezydent Kielc, Bogdan Wenta.

Magazyn należy do inwestycji Panattoni, której powierzchnia docelowo sięgnie 80 tys. m kw. Raben działa w dwunastu krajach i zatrudnia ponad 10 tys. osób, dysponuje magazynami o powierzchni 1,2 mln m kw.