FM Logistic w Błoniu rozbuduje pod Warszawą największe centrum magazynowania i dystrybucji produktów farmaceutycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Stąd będzie realizowana centralna dystrybucja produktów Polpharmy wytwarzanych przez 5 zakładów Grupy w Polsce. Obiekt stanie się jej centralną hurtownią i platformą dystrybucji farmaceutyków. Pozwoli na uproszczenie procesów logistycznych dla wyrobów gotowych. Umożliwi także wykorzystanie zwolnionej przestrzeni w magazynach przyzakładowych firmy na potrzeby rosnącej ilości surowców i półproduktów. Umowę znacznie poszerzającą dotychczasową współpracę podpisali pod koniec czerwca Markus Sieger, Prezes Grupy Polpharma i Daniel Franke, dyrektor zarządzający FM Logistic Central Europe.

FM Logistic zainwestuje ponad 60 mln zł w rozbudowę obiektu, który odpowiadał będzie rosnącym wymaganiom jednego ze swoich największych klientów. Po zakończeniu tego etapu wielobranżowa platforma FM Logistic Health w Błoniu będzie miała łączną powierzchnię prawie 92 tys. metrów kw. i pojemność ponad 140 tys. palet. Oprócz usług związanych ze składowaniem i dystrybucją produktów, zarówno na rynek krajowy jak i międzynarodowy, na platformie na dużą skalę realizowane są usługi copackingu i comanufacturingu dla różnych klientów.

Umowa jest zawarta na 7 lat. Rozpoczęcie operacji w nowo budowanej hurtowni Polpharmy w Błoniu planowane jest w II kwartale 2020 roku, po uzyskaniu przez firmę niezbędnej certyfikacji Głównego Inspektora Farmaceutycznego.

Polpharma jest liderem polskiego rynku farmaceutycznego i jedną z 20 największych firm wytwarzających leki generyczne na świecie. Grupa Polpharma wraz z partnerami strategicznymi zatrudnia ponad 7,5 tysiąca pracowników, posiada siedem zakładów produkcyjnych w Polsce, Rosji i Kazachstanie oraz pięć ośrodków badań i rozwoju. Portfolio Grupy obejmuje około 750 produktów, a kolejnych 200 znajduje się w fazie rozwoju. Co ósmy lek w polskich aptekach i co trzeci w szpitalach pochodzi z Polpharmy. Firma eksportuje swoje produkty do 35 krajów świata, 40 proc. jej przychodów pochodzi z operacji międzynarodowych.

FM Logistic Central Europe to oddział międzynarodowego operatora logistycznego działającego na trzech kontynentach. Działalność w Polsce firma rozpoczęła w 1995 roku. FM Logistic Central Europe posiada 12 platform logistycznych i 17 magazynów przeładunkowych w Polsce, kolejne 10 obiektów znajduje się w Czechach i Słowacji oraz na Węgrzech. FM Logistic w Europie Centralnej zatrudnia ponad 5 tys. pracowników. Dysponuje łącznie ponad 750 tysiącami metrów kwadratowych powierzchni magazynowej, która pomieści ponad 1,1 mln palet oraz korzysta z floty ponad 2,5 tys. pojazdów.