InPost zasilił w 2021 roku polski budżet kwotą ponad 510 mln zł z tytułu podatków. W ostatnich czterech latach Grupa InPost odprowadziła łącznie ponad 983 mln zł podatków. Kwota ta obejmuje CIT, PIT, ZUS i VAT. 

Czytaj więcej

InPost nie boi się inflacji, jego model działania faworyzuje go w nowych warunkach

Spółka notowana jest na amsterdamskiej giełdzie, jednak polski oddział od początku działalności odprowadza wszystkie daniny do polskiego budżetu. – Zawsze skrupulatnie przestrzegaliśmy tej zasady i wiemy, że jesteśmy jednym z większych płatników do budżetu państwa wśród polskich firm, a na pewno największym płatnikiem wśród firm logistycznych działających w Polsce. Nie tylko dbamy o naszych pracowników, opłacając PIT czy ZUS, ale ogromne kwoty przekazujemy w ramach podatku VAT – to aż 418 mln zł w ciągu ostatnich 4 lat! Te pieniądze wspierają utrzymanie polskich szkół, przedszkoli, szpitali i innych ważnych potrzeb Polaków. Tak pokazujemy nasz patriotyzm gospodarczy i jestem pewien, że Polacy bardzo to doceniają – podkreśla prezes InPost Rafał Brzoska.

W 2020 roku InPost zapłacił więcej podatku dochodowego CIT do polskiego budżetu niż wszystkie firmy kurierskie z TOP 5 zagranicznych razem wzięte. CIT zapłacony przez InPost za 2020 rok wyniósł 113,1 mln zł, gdy DPD zapłaciła ponad 56 mln zł, Poczta Polska 26 mln zł, GLS 25,5 mln zł, UPS Polska 18,2 mln zł, zaś DHL Parcel Polska 14,2 mln zł. 

Czytaj więcej

Odżywają towarowe przewozy na Ukrainę, na granicy znów wydłużają się kolejki

InPost jest największą w Europie platformą dostaw dla e-commerce. InPost i jego spółka zależna Mondial Relay dostarczyły łącznie w 2021 roku ponad 609 mln przesyłek. Przychody grupy wyniosły 4,6 mld zł (w tym 3,5 mld zł w Polsce), skorygowane EBITDA sięgnęło 1,6 mld zł. Spółka ma 16,5 tys. paczkomatów i rocznie inwestuje blisko miliard zł w nowe maszyny i rozwiązania.