Poszukuje dalszych chętnych do doręczeń przesyłek. Poczta Polska podkreśla, że sezonowe zwiększenie liczby pracowników zatrudnionych w sortowniach ma szczególne znaczenie w okresie pandemii, kiedy oprócz tradycyjnego wzrostu ilości paczek w tym okresie, należy liczyć się z ryzykiem absencji.

Czytaj więcej w: Dzięki Białorusinom ciężarówki ruszyły spod płotu

Nowozatrudnione osoby trafiły do dziewięciu dużych sortowni Poczty Polskiej w Bydgoszczy, Gdańsku, Lublinie, Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Katowicach, Wrocławiu i Łodzi. Największa grupa zasiliła sortownię stołeczną.

Rekrutacje wciąż trwają a Poczta szuka chętnych głównie do podjęcia pracy w sortowniach oraz kierowców. Dotychczas zgłosiło się ponad 1600 osób. – Zatrudnione osoby wykonują pracę w ustalonych godzinach i dniach tygodnia – wyjaśnia dyrektor Pionu Kapitału Ludzkiego Poczty Polskiej Marek Makuch.

Czytaj więcej w: Rynek dostaw KEP „poza domem”

Osoby, które będą pracować w sortowniach otrzymają wynagrodzenie w przedziale od 17 zł  do 25 zł brutto za godzinę. Dla osób doręczających przesyłki przewidziano stawkę w wysokości 21 zł brutto za godzinę lub 2 zł – 5 zł brutto za doręczoną paczkę. Stawki dla kierowców kierujących pojazdami do 3,5 t. mieszczą się w przedziale 18 zł – 22 zł brutto za godzinę, a dla kierowców pojazdów pow. 3,5 t.: 19 zł – 28 zł brutto za godzinę. Wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od lokalizacji i zakresu wykonywanych czynności.