Nie bez powodu korporacje wspierają „różnorodność”. W 2020 roku wyszły na jaw wewnętrzne dokumenty Amazona z których wynikało, że w magazynach o większej różnorodności personelu założenie związków zawodowych było mniej prawdopodobne niż w obiektach, w których pracowała załoga o mniejszej różnorodności.
Te spostrzeżenia były potwierdzone wcześniej w badaniach socjologicznych, np. w USA naukowiec z Harwardu Robert Putnam zbadał 30 tys. Amerykanów i w konkluzji stwierdził, że w społecznościach najbardziej zróżnicowanych, wskaźnik wzajemnego zaufania sąsiadów jest dwukrotnie niższy niż w jednorodnych.
Czytaj więcej
W Chinach spadki eksportu i importu w sierpniu wyhamowują, popyt na masowce może oznaczać stabilizację światowej gospodarki.
Tymczasem jak wynika z opublikowanego 19 stycznia 2023 roku rocznego raportu Biura Statystyki Pracy USA na temat członkostwa w związkach zawodowych, pracownicy będący członkami związków zawodowych w Stanach Zjednoczonych zarabiają o 18% więcej niż ich koledzy niebędący członkami związków zawodowych.
Raport podlicza, że średnie tygodniowe zarobki pracowników zatrudnionych w pełnym wymiarze godzin i pracowników najemnych, którzy byli członkami związków zawodowych w 2022 r., wyniosły 1216 dolarów w porównaniu z 1029 dolarów w przypadku pracowników niezrzeszonych. To prawie 10 000 dolarów więcej rocznie.