Aktualizacja: 28.09.2023 22:34 Publikacja: 11.04.2019 13:26
Coraz więcej konsumentów i firm jest świadomych znaczenia zrównoważonego rozwoju. W gronie organizacji, które działają zgodnie ze standardami odpowiedzialności za środowisko jest także Amazon.
Wspieranie zrównoważonej mobilności miejskiej to element transformacji w kierunku gospodarki zeroemisyjnej.
Polskim portom wyrasta konkurencja na Adriatyku, która z powodzeniem obsługuje rynki Czech, Słowacji, Węgier, Austrii, a nawet południowych Niemiec.
Ceny transportu na trasach azjatyckich zmalały, jednak branża spodziewa się odwrócenia trendu. Czy producenci żywności wykorzystali niskie koszty przewozów?
Z danych Kuehne i Nagel wynika, że liczba i masa przesyłek w pierwszym kwartale zmalała, ale jeszcze szybciej spadły ceny usług.
Do korzyści, które niesie ze sobą 5G, partnerzy współpracujący przy śląskiej sieci zaliczają oszczędność pieniędzy i czasu, ponieważ można wyeliminować infrastrukturę kablową
W bieżącym roku stopnieje nie tylko globalne PKB, ale także dynamika handlu towarowego. W konsekwencji wyhamuje transport morski, lotniczy, drogowy, kolejowy, zwłaszcza długodystansowe przewozy intermodalne, ale także logistyka kontraktowa.
W 2023 roku polscy konsumenci spodziewają się wzrostu bezrobocia i utrzymania dwucyfrowego tempa wzrostu cen towarów i usług, zaś europejski przemysł zamyka energochłonne zakłady. Nie będzie czego i dla kogo wozić.
Po kilku latach pracy gotowe są nowe modele videomatów i biletomatów Polregio, pozwalające podróżnym na jeszcze łatwiejszy zakup biletów kolejowych.
Prezes zarządu PGE Energetyka Kolejowa Sylwester Szczensnowicz w rozmowie z Marcinem Piaseckim mówi o energii z OZE i bezpieczeństwie energetycznym kolei.
Obecnie w wielu branżach coraz większe znaczenie odgrywają nowoczesne technologie, dzięki którym firmy mogą działać wydajniej, są optymalnie zarządzane pod względem wykorzystania zasobów, kontroli kosztów, a także spełniają wymagania rynkowe swoich klientów. AI, IoT i Big Data stały się są podstawą wielu strategicznych decyzji w biznesie. Jest to szczególnie widoczne i ważne w sektorze transportowym.
Samolot pasażerski lecący z Warszawy do Monachium zawrócił i wylądował na lotnisku Chopina. Jak ustaliła "Rzeczpospolita" w biurze prasowym lotniska Chopina, kapitan maszyny nie zgłosił awarii silnika do służb lotniskowych.
15. Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO 2023 przeszły do historii jako rekordowe zarówno pod względem liczby wystawców jak i zwiedzających.
Tym razem nie spór o wysokość stawek, ale opóźnienia w dostawach nowych B737 MAX, spowodowały cięcia siatki Ryanaira zimą 2023/2024. Najbardziej ucierpią jego bazy we Włoszech.
Niemieckie władze lokalne kłócą się z rządem centralnym o sposób finansowania biletu miesięcznego za 49 euro, który uprawnia do podróżowania po całym kraju komunikacją miejską i regionalną. Minister transportu ostrzega, że program może wkrótce przejść do historii.
Baltic Hub notuje duże przeładunki i jego bramy będą niedługo otwarte przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
85 lat temu szefowie czterech mocarstw – Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch i Francji – podpisali w Monachium jeden z najbardziej haniebnych dokumentów w historii świata, czyli układ międzynarodowy upoważniający III Rzeszę do aneksji części terytorium Czechosłowacji, zamieszkanej głównie przez ludność niemieckojęzyczną. Specjalny aneks uzupełniający to porozumienie miał gwarantować nienaruszalność nowych granic Czechosłowacji.
W sondażu IBRiS dla Onetu Prawo i Sprawiedliwość utrzymuje przewagę nad Koalicją Obywatelską. Powyżej progu są wszystkie ugrupowania opozycyjne. Spada liczba niezdecydowanych wyborców.
Można powiedzieć, że alkohol jest naszym dziedzictwem kulturowym. Jest tak ważny, że... historia polskiej państwowości zaczyna się od niego.
Katarzyna Wielka wykorzystała Kozaków do ostatecznego rozprawienia się z upadającą Rzecząpospolitą. Gdy przestali jej być potrzebni, zlikwidowała resztki ich niezależności.
Lato na północnej półkuli dobiegło końca, media podsumowują liczbę m.in. upalnych dni i... leżaków wypożyczonych do opalania się. To ostatnie to znak naszych czasów, jednym ze współczesnych kanonów piękna (bez podziału na płcie) jest maksymalnie duża powierzchnia opalonego ciała, najlepiej całego. Jest to odwrócenie tendencji panującej przez tysiąclecia.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Doradca szefa kancelarii Wołodymyra Zełenskiego, Mychajło Podolak, wyraził przekonanie, że Ukraina będzie otrzymywać niezbędną pomoc do końca wojny.
Koczownicze kultury azjatyckiego Wielkiego Stepu i rozwinięte cywilizacje zachodniej Europy od zawsze cechowało wzajemne niezrozumienie, przeradzające się we wrogość.
W XIII w. zjednoczone plemiona koczownicze pod dowództwem Czyngis-chana zmieniły układ sił w Azji. Imperium mongolskie zaczęło rozszerzać się na południe, zachód i wschód. W tym czasie Wyspy Japońskie znajdowały się już od 70 lat w pełnej izolacji i odosobnieniu. Mimo to ich mieszkańcy zdawali sobie sprawę, że wkrótce Mongołowie będą chcieli wchłonąć także ich świat.
W ciągu półrocza mediana transakcyjnych cen mieszkań wzrosła od 2 do 13 proc. To jeszcze nie koniec podwyżek.
Dużo się mówi o zastępowaniu istniejących budynków nowymi, ale przyszłość leży w modernizacji i rearanżacji istniejącej powierzchni – mówi Sylwia Piechnik, szefowa działu najmu nieruchomości biurowych w EPP.
Będzie przybywać osiedli z mieszkaniami wykończonymi do wejścia. Klienci chcą się wprowadzać na gotowe.
Prawie 60 proc. powierzchni biurowej w stolicy powstaje w strefie biurowej Zachodnie Centrum, w granicach Woli.
PiS jest odpowiedzialny za powstanie „polskiego szlaku”, którym przybywają migranci – mówi senator Bogdan Klich, były minister obrony, szef senackiej Komisji Spraw Zagranicznych.
Inwestorzy z rynku nieruchomości czekają, aż przynajmniej zakończy się cykl podwyżek stóp – powiedział w programie #RZECZoNIERUCHOMOSCIACH Piotr Trzciński, szef Savills Investment Management w Polsce.
W oparciu o nowe przepisy gminy będą mogły oczekiwać od deweloperów partycypacji w tworzeniu infrastruktury. Problemem jest jednak brak ograniczeń w tym zakresie.
Doświadczenie zdobyli na czołowych uczelniach, a także w największych firmach z branży motoryzacyjnej. Są specjalistami w swoich dziedzinach, mają dorobek i pozycję zawodową. Co ich łączy? Piotr, Joanna, Małgorzata, Paweł podjęli wyzwanie, współtworzą zespół pracujący nad projektem polskiej marki samochodów elektrycznych Izera. Co przekonało ich do udziału w tym przedsięwzięciu?
Otworzony został budynek Muzeum Historii Polski na warszawskiej Cytadeli, pokazana została też skromna wystawa czasowa.
Z badania opublikowanego w Journal of Psychiatric Research wynika, że 23 proc. osób budzi się co najmniej raz w ciągu nocy. U ponad 35 proc. dzieje się to co najmniej trzy razy w tygodniu. O ile nie ma problemu z ponownym, szybkim zaśnięciem, nie mamy powodu do niepokoju – jest to całkowicie normalne. Przyczyny tego stanu rzeczy warto jednak poszukać, jeśli częste przebudzenia wpływają na jakość snu i ogólne samopoczucie.
Aż 29 proc. pracowników uważa, że przestrzeń zawodowa nie jest odpowiednim miejscem do okazywania emocji - tak wynika z badań przeprowadzonych przez platformę rekrutacyjną Totaljobs. Jak te odczucia mają się do społecznego przekonania, zgodnie którym to kobiety są bardziej skłonne do ulegania emocjom?
Lider Koalicji Obywatelskiej na spotkaniu z wyborcami w Elblągu powiedział, że przewaga PiS nad KO wynosi nieco ponad 2 pkt proc. - Mi to nie wystarcza i Wam pewnie też - skomentował wynik wewnętrznego sondażu Donald Tusk.
Produkowane na Zachodzie uzbrojenie nie sprawdza się na Ukrainie, ponieważ nie zostało zaprojektowane do prowadzenia konfliktu o takiej intensywności - powiedział "Wall Street Journal" analityk wojskowy.
Tajwański miliarder Pierre Chen wystawia na aukcji 25 tysięcy butelek wina ze swojej imponującej kolekcji. Niektóre z najrzadszych mają wartość nawet 190 tys. dolarów za sztukę.
Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej, adwokat Przemysław Rosati, wydał oświadczenie w związku z publicznymi wypowiedziami Ministra Sprawiedliwości – Prokuratora Generalnego.
Ministerstwo Spraw Zagranicznych opublikowało już wykaz obwodów głosowania dla obywateli polskich przebywających za granicą, którzy 15 października 2023 r. chcą wziąć udział w wyborach do Sejmu i do Senatu. Teraz dodano 8 nowych punktów głosowania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas