Obiekt należy do Segro Logistics Park Stryków i ma powierzchnię prawie 6 900 m kw. Seifert Polska wygrała przetarg na obsługę centrum logistycznego. –  Z koncernem motoryzacyjnym Mercedes-Benz Group współpracujemy w Polsce już od kilku lat. Dla Daimler Truck szukaliśmy przestrzeni logistycznej, która zapewni bardzo sprawny proces przepływu części zamiennych dla 40 punktów serwisowych sieci Mercedes-Benz Trucks na terenie Polski, w tym ich transport w zakresie kompleksowej obsługi zindywidualizowanych zamówień – wyjaśnia Head of Tender Management Seifert Polska w obszarze logistyki Aleksandra Wacławczyk. 

Przygotowane przez Dział Analiz i Statystyki PZPM na podstawie danych Centralnej Ewidencji Pojazdów statystyki wskazują, że w pierwszym kwartale br. rejestracje samochodów ciężarowych o dmc pow. 3,5 tony wzrosły o 19,1 proc. w tym Mercedes-Benz o 32,4 proc. do 1818 sztuk. Marka jest najpopularniejsza w segmencie ciężkim powyżej 16 ton i zdetronizowała długoletniego lidera DAF-a. 

Czytaj więcej

W Niepołomicach powstaje jedna z największych w Europie fabryk ciężarówek

W ostatnich dwóch latach właściciele serwisów i ASO Mercedesa otworzyli 8 nowych punktów. W Polsce działa łącznie 19 placówek dealerskich i 38 serwisów, do tej pory obsługiwanych przez magazyn centralny Mercedes-Benz Polska. Seifert Logistics Group to niemiecki operator logistyczny o międzynarodowym zasięgu, z 45 lokalizacjami w Europie. Centra Seifert Logistics obecne są tam, gdzie rozwija się przemysł samochodowy, w tym również w Polsce: na Górnym Śląsku w Bielsku-Białej i w Mysłowicach oraz na Dolnym Śląsku w Jaworze, gdzie od 2019 r. Seifert zapewnia swojemu klientowi wewnętrzną, jak i zewnętrzną obsługę logistyczną fabryki silników i baterii. Pozostałe centra Seifert Polska zlokalizowane są w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu i w Ostrołęce.

Segro Logistics Park Stryków to największy park Segro w Europie Centralnej, który posiada 85 ha obszaru inwestycyjnego. Położony jest w bliskim sąsiedztwie Łodzi (19 km od centrum miasta), bezpośrednio przy autostradzie A2 (Berlin–Poznań–Warszawa) oraz 6 km od skrzyżowania A1 i A2 (węzeł: Łódź-Północ). Wyposażony jest w ładowarki do pojazdów elektrycznych.