Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 15.12.2024 18:01 Publikacja: 09.09.2021 07:34
PKP IC
Foto: PKP IC
Ministerstwo Infrastruktury wystąpiło do Komisji Europejskiej o poszerzenie sieci TEN-T, aby Rail Carpatia (RC) połączyła Olsztyn, Białystok, Lublin i Rzeszów.
Resort zakłada, że Rail Carpatia biegałaby od stacji Białystok na południe aktualnie jednotorową i niezelektryfikowaną linią kolejową nr 32 przez Bielsk Podlaski do Czeremchy. Dalej trasa wiodłaby linią kolejową nr 31 na południe, przy czym na tym odcinku RC (tak jak polska propozycja uzupełnienia sieci kompleksowej TEN-T) miałaby dwa warianty.
Zajmująca się dalekodystansowymi przewozami spółka przygotowuje się na pracowite kolejne 20 lat i walczy ze skutkami pandemii.
W przewozach osobowych jest lepiej, ale do normalnego poziomu daleko.
Przewoźnicy przygotowują się do wejścia w życie czwartego pakietu kolejowego i przybiera na sile walka o fundusze.
PKP Intercity zakupi 63 lokomotywy wielosystemowe, z możliwością zamówienia dodatkowych 32 pojazdów.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Ruszyło projektowanie trasy Łódź-Sieradz-Wrocław, które zapewni bezpośrednie połączenie Warszawy z Wrocławiem.
Melanie Leonhard, senator ds. gospodarki i innowacji Wolnego i Hanzeatyckiego Miasta Hamburg przekonuje, że porty nie rozwiną się bez dobrych stosunków z armatorami, którzy stali się głównymi graczami w transporcie morskim.
W Europie nowych magazynów buduje się mniej niż w poprzednich latach, ale i tak w Polsce powstaje ich najwięcej.
Projekty sieci transeuropejskiej mają na Litwie priorytet – pisze po alarmującym tekście „Rzeczpospolitej” litewska wiceminister transportu i komunikacji.
Spośród firm giełdowych powódź uderzyła w firmy energetyczne, gazowe, kolejowe, budowlane, ale i w banki czy ubezpieczycieli.
W ostatnich latach Polska zainwestowała z unijnych funduszy blisko 200 mld zł w transport. W kolejnej, po 2027 roku, tak dużych pieniędzy już nie dostaniemy.
Tomasz Prejs, od września nowy prezes polskiego oddziału Siemens Mobility mówi o potencjale polskiego rynku i szansach na współpracę z lokalnymi graczami.
Resort chce inwestować w opłacalne projekty infrastruktury kolejowej, zaś firmy budowlane szukają pilnych zleceń, bo na rynku utrzymuje się posucha.
Najwięcej osób jeździ pociągami na Mazowszu, najmniej na Podlasiu. Najczęściej korzystają z kolei mieszkańcy Pomorza.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas