W tym roku Polregio przekroczy barierę 100 mln

Polregio przewiezie ponad 100 mln pasażerów, coraz popularniejsze bilety kupowane zdalnie.

Publikacja: 06.09.2023 14:44

W tym roku Polregio przekroczy barierę 100 mln

Foto: Polregio

W lipcu pociągami przewoźnika podróżowało blisko 8 mln pasażerów, a wzrost liczby podróżnych od początku roku sięgnął 17%. Spółka podsumuje wyniki z sierpnia 20 września. W 2022 roku pociągi Polregio przewiozły prawie 87,2 mln pasażerów, o blisko 40% więcej niż w 2021 i praktycznie tyle samo co w 2019 roku. Pociągi Polregio codziennie zatrzymują się na ponad 1500 stacji w całej Polsce. Średnia odległość przewozu jednego pasażera Polregio w 2022 roku wyniosła 47 km.

Do poprawy wyniku przyczyniała się m.in. rosnąca popularność zdalnych kanałów sprzedaży: w drugim kwartale tego roku zdalną formę zakupu biletu wybrało już ponad 35% podróżnych Polregio. Według szacunków spółki od stycznia do lipca za pośrednictwem aplikacji mobilnej mPolregio, strony www przewoźnika, videomatów oraz aplikacji oferujących bilety rożnych przewoźników (skycash, bilkom, e-podróżnik i koleo) zrealizowano już ponad 19,3 mln przejazdów pociągami Polregio. Udział sprzedaży biletów Polregio w kanałach zdalnych wzrósł ponad trzykrotnie od 2019. – Biorąc pod uwagę wyniki liderów z innych branż w sprzedaży zautomatyzowanej, w tym gastronomicznej czy handlu detalicznego, w przypadku Polregio realne jest osiągniecie co najmniej 40-50% udziału zdalnych kanałów w najbliższym czasie – uważa prezes zarządu Polregio Adam Pawlik. 

Czytaj więcej

Kombud planuje eksport systemów sterowania ruchem kolejowym

Spółka rozwija sieć videomatów, czyli innowacyjnych biletomatów z możliwością połączenia wideo z konsultantem. W tym roku spółka uruchomi 18 dodatkowych urządzeń tego typu, które uzupełnią 10 już funkcjonujących videomatów do sprzedaży. Łącznie do końca roku będzie ich ok. 30, a w 2024 roku sieć videomatów Polregio rozszerzy się o prawie 100 kolejnych urządzeń. Nowe videomaty zostaną rozmieszczone na dworcach – w opolskim, wielkopolskim oraz lubelskim, ale najwięcej z nich stanie na Pomorzu. 

Rekordy biją także inni przewoźnicy. Od stycznia do sierpnia z usług PKP Intercity skorzystało blisko 45 mln pasażerów. Przewoźnik szacuje, że w tym roku przewiezie ponad 60 mln pasażerów, czyli spodziewa się dwucyfrowego wzrostu. 

Według danych UTK w całym 2022 r. z usług wszystkich przewoźników kolejowych pasażerskich skorzystało ponad 342 mln osób.

Szynowy
Samorządy wymieniają tabor kolejowy
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Szynowy
Rosną kolejowe przewozy między Polską i Ukrainą
Szynowy
Spółka PKP LHS zakończyła rok 2023 z dobrymi wynikami
Szynowy
Czy podatek węglowy zrujnuje Ukrainę?
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Szynowy
PKP IC nie zwalnia tempa, ma coraz więcej pasażerów i kupuje nowy tabor