Uroczystość miała miejsce w styczniu. Dużą część z tysiąca systemów napędowych wyprodukowanych przez Medcom stanowią rozwiązania powstałe w innowacyjnej technologii SiC. W porównaniu do dotychczas stosowanych technologii, umożliwia ograniczenie strat energii oraz zmniejszenie jej zużycia nawet o 13%.
Czytaj więcej w: Francuzi wypróbują elektryczne ciężarówki
Warszawski producent energoelektroniki rozpoczął prace nad własnym systemem napędowym do e-busów w 2013 roku, korzystając z doświadczeń w produkcji napędów do innych typów pojazdów elektrycznych. W 2018 roku firma miała na swoim koncie 150 takich realizacji.
Czytaj więcej w: Przewoźnicy przeciw monopolowi elektromobilności
E-busy oraz trolejbusy wyposażone w rozwiązania Medcom poruszają się już w kilkunastu miastach w Polsce, a także m.in. w Niemczech, Włoszech, Rumunii, Belgii, Hiszpanii, Francji oraz w państwach skandynawskich. Poza tym użytkowane są w Turcji i Indiach. – Po kilku latach rozwoju, rynek autobusów elektrycznych stał się dla nas jednym z najważniejszych kierunków. Przekroczenie progu 1000 napędów, to kolejny ważny krok w naszej strategii ukierunkowanej na rozwój elektrycznego i bezemisyjnego transportu miejskiego, nie tylko w Europie, ale na całym świecie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego osiągnięcia. Było to możliwe, przede wszystkim, dzięki naszemu zgranemu zespołowi – podkreśla Paweł Choduń z Medcom.