Intermarche chce być jak McDonald’s

Sieć supermarketów Grupy Muszkieterów w Polsce stawia na rozwój usług e-commerce. Firma chce, by zamówione online zakupy klienci mogli odbierać przed sklepem. Rozwiązanie, zbliżone do rozwijanego od lat przez McDonald’s usługi Drive Thru, rusza w naszym kraju.

Nowa usługa w Intermarché nazywa się Drive. Korzystać mogą z niej klienci sklepu w Gryfinie. Ale jak zapewniają w firmie, do końca roku rozwiązanie będzie dostępne w czterech kolejnych placówkach sieci. W ramach usługi Drive produkty zamówione przez internet są pakowane i dostarczane przez obsługę sklepu bezpośrednio do samochodu klienta w specjalnej strefie znajdującej się przed supermarketem. Jeżeli klient wyrazi taką potrzebę, zakupy mogą być gotowe do odbioru nawet po upływie dwóch godzin od momentu złożenia zamówienia. Przygotowane artykuły można odebrać w ciągu 24 godzin. Obecnie liczba produktów dostępnych online w Intermarche sięga ok. 11 tys. artykułów (w zależności od lokalizacji).

– Obowiązujący zakaz handlu w wybrane niedziele czy zmiana stylu życia Polaków to tylko niektóre z aspektów, które przyczyniły się do tak dynamicznego wzrostu sprzedaży przez internet. Zmieniające się nawyki zakupowe polskich konsumentów były dla nas bodźcem do dalszej pracy nad rozwojem usługi Drive w sieci Intermarche – komentuje Maciej Ćwikliński, prezes Dyrekcji Handlowej Intermarche.

Grupa Muszkieterów to największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród” w Polsce. Jest zrzeszeniem ponad 300 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami Intermarché oraz Bricomarché. W 2018 roku obroty Grupy Muszkieterów wyniosły blisko 7,5 mld zł. Poza Polską sieć Muszkieterów działa we Francji, Belgii oraz Portugalii.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rząd chce wpuścić dwa miliardy złotych w kanał 


Forsowana przez rząd PiS budowa kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną ma przyciągnąć turystów i ...

Brexit nie narobił zamieszania

Nie ma utrudnień w przeprawie przez Kanał La Manche. – Wszystko jak na ten ...

Z polskich portów boom odpłynął

Dwucyfrowe wzrosty przeładunków w Gdańsku i Gdyni to już przeszłość. A w Szczecinie i ...

VAT w imporcie po nowemu

Rząd zastanowi się, czy w imporcie będzie można rozliczać VAT na zasadach ogólnych.   ...

Przyspieszą remonty wagonów

Intercity rozbuduje w Idzikowicach zakład napraw wagonów i lokomotyw. Przewoźnik podpisał 13 września umowę ...

Ekol ze wszystkimi rodzajami transportu

Firma Ekol Polska wprowadza nowe produkty: transport lotniczy i morski. Spółka Ekol Polska rozszerzyła ...