Magazyn zasilany słońcem

DB Schenker otworzył w Dubaju centrum logistyczne zasilane w pełni energią słoneczną.

Regionalne centrum dystrybucyjne DLC II o powierzchni 33 tys. m kw. znajduje się na południu Dubaju, w bezpośrednim sąsiedztwie międzynarodowego portu lotniczego Al Maktoum. DLC II stanie się centralnym regionalnym centrum logistycznym na Bliskim Wschodzie dla klientów DB Schenker, w tym Unilever, głównego lokalnego partnera.

Budowa zasilanego w pełni energią słoneczną centrum logistycznego w Dubaju jest jednym z serii Eko Magazynów DB Schenker. Inne tego typu zielone magazyny znajdują się w Singapurze, Helsinkach, Klagenfurcie, Tilburgu i Dortmundzie. Ponadto magazyny DB Schenker są sukcesywnie wyposażane w oświetlenie LED.

Czytaj też w: http://Magazyny zaawansowanej technologii

Nowe centrum logistyczne w Dubaju z systemem kontrolującym temperaturę pozwala na składowanie 90 tys. europalet na powierzchni 33 tys. mkw. Dodatkowo na usługi o wartości dodanej (VAS) przeznaczona została antresola o powierzchni 3 tys. mkw. Portfolio usług centrum logistycznego obejmuje magazynowanie materiałów niebezpiecznych, różnego rodzaju VAS, dystrybucję i usługi dostawcze, jak również transport morski i lotniczy. DLC II znajduje się w jednej z najważniejszych stref wolnego handlu w regionie. Bezpośrednie połączenia z portu morskiego Jebel Ali i międzynarodowego portu lotniczego Al Maktoum umożliwiają szybki i efektywny transport. Wraz z zakończeniem DLC II zakończono drugi z trzech etapów planu rozwoju rozbudowy logistyki kontraktowej w Dubaju. Do 2021 r. DB Schenker stworzy tam powierzchnię logistyczną liczącą 80 tys. m kw.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Pakiet Mobilności negocjowany nocą

Nad ranem 26 listopada mają zakończyć się negocjacje w sprawie Pakietu Mobilności. Wieczorem 25 ...

VAT w imporcie po nowemu

Rząd zastanowi się, czy w imporcie będzie można rozliczać VAT na zasadach ogólnych.   ...

Rekordy na rynku magazynowym

Jednym z motorów napędzających rynek magazynowy jest e-handel. To obecnie jedna z najbardziej dynamicznie ...

Krok bliżej do Pakietu Mobilności

Zebrani w Komitecie Stałych Przedstawicieli (COREPER) ambasadorowie unijnych państw zatwierdzili 20 grudnia wynegocjowany w ...

Brutalne hamowanie ciężarówek

Producenci przygotowują się na duży spadek popytu na samochody ciężarowe. Producent samochodów użytkowych Traton ...

Polscy przewoźnicy na tarczy

Unijni negocjatorzy doszli nad ranem 12 grudnia do porozumienia w sprawie Pakietu Mobilności. Z ...