InPost będzie dostarczał w weekendy

Kurierska spółka kierowana przez Rafała Brzoskę, rusza z nową usługą, umożliwiającą dostawy do paczkomatów także w soboty i niedziele, na zasadzie podobnej jak w każdy inny dzień tygodnia.

– Z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na usługi paczkomatowe w związku pandemią przyspieszamy start nowej usługi „Paczka w Weekend”. Przez najbliższe trzy weekendy klienci, którym zależy na pilnym nadaniu lub dostawie paczki będą mieli możliwość skorzystania z weekendowej usługi bez żadnych dodatkowych opłat – standardowy koszt usługi to 4,99 zł brutto – informuje InPost.

Czytaj więcej w: Przesyłka dotrze mimo wirusa

Taka oferta przez spółkę planowana była dopiero na długi weekend majowy. – Jednak ze względu na olbrzymie zapotrzebowanie na usługi paczkomatowe przyspieszamy. Dodatkowo na czas spodziewanego największego natężenia zachorowań nadanie przesyłki z odbiorem w weekend będzie zwolnione z dodatkowej opłaty, gdyż zdajemy sobie sprawę, że w okresie faktycznej kwarantanny, w który powoli wchodzimy, usługi logistyczne będą jednym z ważniejszych kanałów zaopatrywania konsumentów w najpotrzebniejsze artykuły – podkreśla Wojciech Kądziołka, rzecznik InPost.

Zachęca on także e-sprzedawców, aby uruchamiali nadania weekendowe w swoich sklepach. – Tego właśnie oczekują klienci, zwłaszcza w okresie takich zagrożeń, jak obecnie. Już wcześniej kupujący w e-sklepach coraz częściej sygnalizowali nam zapotrzebowanie na wprowadzenie usługi natychmiastowych dostaw – dodaje Kądziołka.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kurierzy przygotowują się do zakazu wjazdu do miast

Strefy bezemisyjne zmuszą przedsiębiorców do zakupu elektrycznych pojazdów. Brytyjski oddział firmy kurierskiej DPD odbierze ...

Nowy magazyn pod Poznaniem

Grupa Raben wzniosła pod Poznaniem nowy magazyn do przechowywania produktów chemicznych. W największym centrum ...

Paczka w trzy minuty

Prezes zarządu DHL Parcel Polska Agnieszka Świerszcz opowiada o nowych technologiach i digitalizacji w ...

Maszyny do odbioru paczek wchodzą na Łotwę

Coraz więcej firm kurierskich i operatorów pocztowych w Europie sięga po rozwiązania, które już ...

Rekordy Kuehne + Nagel w 2019 roku

Rekordowy zysk koncernu, wyniki dobre dzięki transportowi morskiemu i lotniczemu. Jeden z wiodących na ...

Strzeż się pociągu

Kierowcy zaskakiwani są przez szybkie pociągi pasażerskie. W Polsce jest ponad 12 800 przejazdów ...