Kurierska spółka Rafała Brzoski rośnie za granicą. W Wielkiej Brytanii operator postawił właśnie 24 swoje automaty.
Maszyny do odbioru przesyłek zlokalizowano przy sklepach niemieckiej sieci Lidl. Stanęły m.in. w Londynie, Birmingham i Manchesterze. Do paczkomatów dostarczane są tam np. e-zakupy z takich serwisów, jak Boohoo, Holland&Barrett, czy produkty marek JD Group. Klienci mogą także za pośrednictwem maszyn zwrócić lub wysłać przesyłki przewoźników Hermes, DHL oraz DX. InPost już zapowiada dalszy rozwój sieci automatów.
Czytaj więcej w: Pandemia rozpędziła branżę kurierską
Paczkomaty InPostu na Wyspach można znaleźć już przy sklepach sieci Morrisons, dworcach kolejowych oraz na stacjach benzynowych BP i Esso. Z usługi nadania paczek można skorzystać także przez stronę parcel2go.com – brytyjską porównywarkę usług logistycznych wielu dostawców.
Wlk. Brytania to nie jedyny rynek, na którym dostępne są urządzenia InPostu. W poprzednich latach paczkomaty zostały dostarczone także operatorom w takich krajach, jak: Austria, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Estonia, Litwa, Łotwa, Czechy, Słowacja, Słowenia, Islandia, Irlandia, Kolumbia, Brazylia, Australia i Włochy.
Czytaj więcej w: Przesyłki z Chin jadą przez Lublin
– Nasza technologia paczkomatowa jest jedną z najlepszych na świecie – niewątpliwie jesteśmy w tym zakresie pionierem, zwłaszcza w implementacji technologii mobilnych w logistyce. Dlatego zapotrzebowanie na nasze innowacyjne rozwiązania zaczyna rosnąć, także poza granicami Polski – zaznacza Rafał Brzoska, założyciel InPostu.
Największą siecią paczkomatów InPost dysponuje w naszym kraju. Ma ich tu ok. 6 tys., a to więcej niż liczba placówek własnych Poczty Polskiej (4,6 tys.). W Polsce, na mocy porozumienia o współpracy, InPost umożliwia odbiór przesyłek w automatach – dostępne są przy sklepach Dino, Lidl oraz Kaufland, a także w centrach handlowych Auchan. Z tą ostatnią siecią InPost podpisał umowę również na dostawę tzw. lodówkomatów oraz usługę dostaw „door-to-door”.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.