Raben Logistics Bulgaria planuje rozwijać swoją działalność obejmując cały kraj, świadcząc  usługi dystrybucji krajowej i międzynarodowej (LTL, FTL). Główne połączenia międzynarodowe firma planuje realizować do takich krajów jak: Niemcy, Rumunia, Włochy, Polska czy Węgry. Bułgarska spółka pragnie skupić się na obsłudze klientów z branży motoryzacyjnej, chemicznej, tekstylnej i przetwórstwa spożywczego. – Począwszy od listopada działamy na tym rynku poprzez międzynarodowy HUB w Sofii, utrzymując bezpośrednie, codzienne połączenia z partnerską siecią 6 magazynów w całym kraju, zatrudniających łącznie 200 wykwalifikowanych pracowników – opisuje dyrektor regionu CEE z Grupy Raben Tomasz Nieżwicki.

Bułgarska gospodarka skoncentrowana jest na przemyśle motoryzacyjnym, chemicznym, tekstylnym i spożywczym. Przez ten kraj przebiegają drogi na wschód i południowy-zachód Europy. Handel z innymi krajami UE stanowi 69 proc. bułgarskiego eksportu (15 proc. do Niemiec, 9 proc. do Włoch i 9 proc. do Rumunii). Eksport do Turcji wynosi 8 proc. Jeśli chodzi o import, 64 proc. pochodzi z państw członkowskich UE (12 proc. z Niemiec, 8 proc. z Włoch i 7 proc. z Rumunii).

Poprzez otwarcie oddziału w Bułgarii, Grupa Raben do swojej mapy Europy, dodaje kolejny 13. już rynek. Firma posiada ponad 130 własnych oddziałów w następujących krajach: Czechy, Holandia, Niemcy, Węgry, Litwa, Łotwa, Estonia, Polska, Słowacja, Ukraina, Rumunia i Włochy.

Grupa posiada własne oddziały w trzynastu krajach Europy, zatrudnia ponad 10 000 pracowników oraz dysponuje około 1 200 000 m kw. powierzchni magazynowych.