Już wkrótce nadawanie przesyłek będzie możliwy wyłącznie za pośrednictwem apki InPostu. Jak tłumaczą w spółce, dzięki temu rozwiązaniu przy jednym paczkomacie przesyłki będzie mogło odbierać wiele osób na raz.

– Odbiór przesyłek w paczkomacie trwa zazwyczaj kilkadziesiąt sekund. Jednak zdecydowaliśmy się ten proces jeszcze przyspieszyć i wdrożyć strategię „Go mobile”. Teraz podchodząc do paczkomatu możemy wybrać aplikację InPost i otworzyć swoją skrytkę tak, by operacja ograniczyła się wyłącznie do wyjęcia przesyłki z urządzenia – tłumaczy Rafał Brzoska, prezes InPostu.

Jak podkreśla, wprowadzana właśnie nowa wersja aplikacji mobilnej staje się „centrum zarządzania” przesyłkami i pozwoli na otwieranie paczkomatu bez żadnych dodatkowych kodów. – To najbardziej rewolucyjna zmiana w zarządzaniu przesyłkami od czasu postawienia pierwszego paczkomatu w 2009 r. – twierdzi Brzoska.

Apka ma też umożliwić szybkie nadawanie przesyłek. – Gdy inni otwierają nowe, kosztowne oddziały stacjonarne, my przenosimy wszystkie aktywności do mobilnej aplikacji co pozwala nam sukcesywnie powiększać przewagę technologiczną. To technologia jest logistyką jutra – dodaje prezes InPostu.

W Polsce działa ponad 5 tys. maszyn paczkowych InPostu.