W Poznaniu został uruchomiony jeden z kluczowych terminali DHL Express w Polsce. To tam sortowane są międzynarodowe przesyłki drogowe z i do krajów Unii Europejskiej oraz lotnicze z całego świata. Międzynarodowy hub to część sieci takich placówek w Lipsku, Mediolanie, Hanowerze czy Wilnie.

Poznańskie centrum dystrybucyjne wyposażono w najnowocześniejsze technologie, które zwiększają efektywność obsługi przesyłek. W obiekcie znajduje się między innymi w pełni zautomatyzowany system sortujący, o przepustowości nawet 6 tys. paczek na godzinę. Jak tłumaczą w DHL Express Poland, pozwoli to na znaczne zwiększenie możliwości operacyjnych całej sieci. A o znaczeniu terminalu stanowią również jego rozmiary – cały teren inwestycji wynosi aż 34 tys. m kw. (pow. samego magazynu to ponad 5 tys. m kw.). Znajduje się w nim 80 bram przeładunkowych – w tym 46 kurierskich, 32 przeznaczonych dla samochodów ciężarowych oraz 2 bramy bez doków.

– Stale inwestujemy w rozbudowę naszych obiektów i najnowocześniejsze rozwiązania technologicznie. Hub w Poznaniu to największe centrum logistyczne łączące jednostki krajowe z resztą świata – podkreśla Agnieszka Błaś, dyrektor ds. operacji w DHL Express Poland.