Spółka Ekol Polska rozszerzyła ofertę o transport lotniczy i morski, rozwijając równolegle dotychczasowe rozwiązania w zakresie transportu kolejowego i drogowego. – Oferujemy z jeden strony dostawy just-in-time oraz organizację pilnych, szytych na miarę transportów lotniczych cargo, gdzie transit time door to door to mniej niż  2-3 dni. Z drugiej strony świadczymy również usługi bardziej ekonomiczne, gdzie czas dostawy wynosi do 10 dni. Tam gdzie dla naszych klientów ważne są oszczędności proponujemy dedykowane rozwiązania kolejowe i morskie, zarówno drobnicowe LCL jaki pełnokontenerowe FCL np. z głównych miast w Chinach – opisuje Air&Sea&Rail Manager w Ekol Polska Paweł Markiewicz.
Zainteresowane usługami lotniczymi i morskimi są między innymi firmy z branży elektronicznej, automotive, medycznej, maszynowej i odzieżowej.

Czytaj więcej w: Logistyka bez papieru
W ramach transportu lotniczego firma oferuje również transport materiałów niebezpiecznych tzw. DGR-ów. Transporty morskie realizowane są między innymi przez  porty w Hamburgu i Gdańsku. – Posiadamy certyfikat upoważnionego przedsiębiorcy AEO, własne agencje celne oraz skład celny. Jest on podstawą, bez której nie można prowadzić biznesu w oparciu o oczekiwania rynku. Dla klientów to znaczące ułatwienie przy realizacji transportów z odległych części świata – podkreśla Markiewicz.

Poszerzenie oferty o transport lotniczy, morski jest wartością dodaną dla naszych klientów – uważa odpowiedzialny za Ekol Polska Arkadiusz Jastrzębski. – Klienci mogą zlecić nam nie tylko składowanie czy pełną obsługę magazynową, ale każdy z rodzajów transportu – dodaje Jastrzębski.