– Z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na usługi paczkomatowe w związku pandemią przyspieszamy start nowej usługi „Paczka w Weekend”. Przez najbliższe trzy weekendy klienci, którym zależy na pilnym nadaniu lub dostawie paczki będą mieli możliwość skorzystania z weekendowej usługi bez żadnych dodatkowych opłat – standardowy koszt usługi to 4,99 zł brutto – informuje InPost.

Czytaj więcej w: Przesyłka dotrze mimo wirusa

Taka oferta przez spółkę planowana była dopiero na długi weekend majowy. – Jednak ze względu na olbrzymie zapotrzebowanie na usługi paczkomatowe przyspieszamy. Dodatkowo na czas spodziewanego największego natężenia zachorowań nadanie przesyłki z odbiorem w weekend będzie zwolnione z dodatkowej opłaty, gdyż zdajemy sobie sprawę, że w okresie faktycznej kwarantanny, w który powoli wchodzimy, usługi logistyczne będą jednym z ważniejszych kanałów zaopatrywania konsumentów w najpotrzebniejsze artykuły – podkreśla Wojciech Kądziołka, rzecznik InPost.

Zachęca on także e-sprzedawców, aby uruchamiali nadania weekendowe w swoich sklepach. – Tego właśnie oczekują klienci, zwłaszcza w okresie takich zagrożeń, jak obecnie. Już wcześniej kupujący w e-sklepach coraz częściej sygnalizowali nam zapotrzebowanie na wprowadzenie usługi natychmiastowych dostaw – dodaje Kądziołka.