Po 31 latach ścisłej współpracy w zarządzie Dachser dyrektor zarządzający firmy Bernhard Simon, i jego zastępca Michael Schilling, COO Road Logistics, przejdą w styczniu 2021 roku do rady nadzorczej operatora logistycznego, przy czym Bernhard Simon zajmie stanowisko przewodniczącego.  Burkhard Eling zostanie 1 stycznia 2021 r. nowym dyrektorem zarządzającym tej firmy rodzinnej. Dołączył do władz Dachser w 2013 r. jako członek zarządu odpowiedzialny za finanse.

– Kryzys związany z koronawirusem jest z pewnością wielkim wyzwaniem dla całego zespołu zarządzającego, ale nie podważa naszej długoterminowej strategii – zaznacza Bernhard Simon. – Potrafimy dobrze poprowadzić Dachser w nadchodzących miesiącach utrzymując stabilność naszej sieci i działające łańcuchy dostaw – zapewnia Simon.

1 stycznia 2021 r. Stefan Hohm przejmie obowiązki członka zarządu ds. rozwoju (Chief Development Officer – CDO) w nowej jednostce, IT & Development, która zajmuje się badaniami i rozwojem, zagadnieniami innowacji, IT, logistyką kontraktową i globalnymi rozwiązaniami branżowymi. Alexander Tonn dołączy do zarządu Dachser jako COO Road Logistics, czyli członek zarządu odpowiadający za logistykę drogową. Do tego czasu stanowisko CFO, członka zarządu odpowiadającego za finanse, zostanie również obsadzone. Z kolei Edoardo Podestà pozostanie w zarządzie jako COO Air & Sea Logistics, odpowiadając za obszar logistyki lotniczej i morskiej.