Wielkie apetyty ID Logistics w Niemczech

Francuska spółka zamierza w trzy lata podwoić obroty do 300 mln euro i dołączyć do pierwszej dziesiątki firm logistycznych branży FMCG.

Publikacja: 30.04.2021 13:57

Wielkie apetyty ID Logistics w Niemczech

Foto: Fot. ID Logistics

Spółka zamierza powtórzyć sukces Grupy Raben i planuje, że będzie rosłą dzięki rynkowi e-handlu, FMCG, handlu detalicznego i obsłudze producentów kosmetyków. Firma planuje rozszerzenie działalności o nowe branże, tj. przemysłową, farmaceutyczną/medyczną i zaawansowanych technologii, nie wyklucza także przejęć.

Czytaj więcej w: Miliony metrów magazynów dla e-handlu

ID Logistics działa na niemieckim rynku usług logistycznych od 2013 r., zatrudnia 2,8 tys. osób i notuje 150 mln euro przychodów ze sprzedaży, głównie z obsługi e-commerce, handlu detalicznego i FMCG.

Od początku ID Logistics obsługuje Coty, Yves Rocher czy Nobilis w magazynach w Gemersheim, Weilbach i Mittelstadt. Od 5 lat wspiera rozwój kanału sprzedaży elektronicznej światowego giganta meblowego w Dortmundzie, zarządza też platformą logistyczną o powierzchni 156 tys. mkw. w Salzgitter, skąd zaopatrywane są wszystkie sklepy i centra logistyczne tej marki w Niemczech. W ramach współpracy, obejmującej też inne lokalizacje, ID Logistics odpowiada za zarządzanie usługami magazynowymi, w tym m.in. kompletowanie zamówień, pakowanie, magazyny przeładunkowe i dystrybucję.

Czytaj więcej w: Paczkomaty wielkim wygranym pandemii

Na początku 2021 roku spółki aID Logistics Niemcy otworzyła nową siedzibę w Griesheim k/Darmstadt (Hesja), w której mieszczą się wszystkie kluczowe działy odpowiadające za m.in. zarządzanie i wyspecjalizowane usługi. Docelowo będzie tu pracować ponad 100 osób, jeszcze w tym roku ID Logistics planuje zatrudnienie 30 pracowników, którzy wzmocnią działy zarządzania projektami, automatyzacji i inżynierii, IT oraz zasobów ludzkich.  Także w tym roku ID Logistics uruchomił swój 9. magazyn w Niemczech o powierzchni 50 tys. mkw., zlokalizowany w Kaiserlautern, gdzie zatrudnionych jest 500 pracowników.

Czytaj więcej w: Zmiany to nasz chleb powszedni

Notowana na NYSE Euronext w Paryżu spółka osiągnęła w 2020 roku ponad 1,64 mld euro przychodów, zatrudnia 21,5 tys. osób w 17 krajach i 340 lokalizacjach o łącznej powierzchni 6 mln m kw. W Polsce ID Logistics zatrudnia 3,5 tys. osób w 14 magazynach o łącznej powierzchni 0,44 mln m kw.

Logistyka Kontraktowa
Adriatyckie portowe tygrysy
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Logistyka Kontraktowa
Alternatywne napędy ciężarówek
Logistyka Kontraktowa
Gala Liderów Logistyki 2023
Logistyka Kontraktowa
Wizja logistyki przyszłości
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Logistyka Kontraktowa
Lipiec przyniósł zastój w internetowych sklepach