Aktualizacja: 07.12.2023 07:40 Publikacja: 02.08.2020 11:03
Foto: Fot. Alstom
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: logistyka.rp.pl
Coraz więcej konsumentów i firm jest świadomych znaczenia zrównoważonego rozwoju. W gronie organizacji, które działają zgodnie ze standardami odpowiedzialności za środowisko jest także Amazon.
Polskim portom wyrasta konkurencja na Adriatyku, która z powodzeniem obsługuje rynki Czech, Słowacji, Węgier, Austrii, a nawet południowych Niemiec.
Ceny transportu na trasach azjatyckich zmalały, jednak branża spodziewa się odwrócenia trendu. Czy producenci żywności wykorzystali niskie koszty przewozów?
Z danych Kuehne i Nagel wynika, że liczba i masa przesyłek w pierwszym kwartale zmalała, ale jeszcze szybciej spadły ceny usług.
W bieżącym roku stopnieje nie tylko globalne PKB, ale także dynamika handlu towarowego. W konsekwencji wyhamuje transport morski, lotniczy, drogowy, kolejowy, zwłaszcza długodystansowe przewozy intermodalne, ale także logistyka kontraktowa.
Jedną z inicjatyw jest wykorzystanie narzędzi do robotyzacji, by pomóc pracownikom w automatyzacji codziennych, powtarzających się czynności.
Dworzec Metropolitalny, długo wyczekiwana przez mieszkańców Lublina – i nie tylko – inwestycja, otrzymała pozwolenie na użytkowanie. Z obiektu, który będzie prawdopodobnie najbardziej innowacyjnym architektonicznie dworcem w Polsce, korzystać będzie można już niebawem, bo na początku nadchodzącego roku.
Do 1,3 mld zł wzrosło zadłużenie firm zajmujących się transportem i logistyką. W ciągu roku niespłacone zaległości branży TSL urosły o 155 mln zł – wynika z danych Krajowego Rejestru Długów.
W kodach oprogramowania pociągów polskiego Newagu hakerzy znaleźli niedopuszczalne blokady, które unieruchamiały pociągi. Sprawę bada ABW.
Protestujący przewoźnicy uważają, że Ukraina nie wypełnia obietnic i nowe przejście z żywą kolejką służy tylko ukraińskim przewoźnikom do szybszego podboju unijnego rynku.
Według spółki, obwinianie jej o wywoływanie celowych awarii pociągów osobowych Impuls to oszczerstwo. Co więcej firma sugeruje, że to konkurencja mogła ingerować w oprogramowanie.
Nadal ważą się losy krakowskiej Strefy Czystego Transportu. Władze Krakowa poinformowały już jednak, że kierowcom wjeżdżającym do miasta może pomóc aplikacja mObywatel.
Dla linii lotniczych ten rok będzie lepszy od 2022 r. A 2024 rok zakończy się zyskiem netto 23,3 miliardów dolarów większym niż w rekordowym 2019 roku.
PLL LOT uruchamiają połączenie do Rijadu. To zaskakujący kierunek, ale sygnalizowany w strategii z 5 października 2023 r.
Koszty szkoleń, które mają podnosić kompetencje zawodowe, ale też związane z nimi dojazdy, nie są oskładkowane.
Pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego na podstawie ustawy o Służbie Ochrony Państwa korzysta ze zwolnienia w PIT.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Dmitrij Pieskow mówi, że Kreml dostrzega problemy na Zachodzie z dalszym wspieraniem Ukrainy.
Część dzieci nie ma szans uczyć się wraz ze swoimi rówieśnikami w szkole. Asystent pomógłby im w funkcjonowaniu i zaopiekował się nimi w placówce.
Do podjęcia uchwały pełnego składu SN lub składu połączonych izb wystarczy udział połowy wszystkich sędziów – wynika z nowelizacji regulaminu SN, która wejdzie w życie jeszcze w grudniu.
Pełen skład rządu Donalda Tuska, który ma zostać powołany w przyszłym tygodniu, przedstawiły "Fakty" TVN.
Trzeba myśleć nie tylko o energetyce wiatrakowej, ale też o wykorzystaniu nadmiaru energii z fotowoltaiki do produkcji wodoru - mówił w rozmowie z RMF FM poseł PSL, marszałek-senior w Sejmie X kadencji, Marek Sawicki.
Społeczeństwu nie służy dalsze pogłębianie konfliktów w sądownictwie ani frontalny atak na kolejne kasty sędziowskie – prawdziwe lub wyimaginowane – którym odmawia się przymiotów moralnych.
Mechanizm udzielania dotacji na modernizację energetyki faworyzuje państwowe firmy – wskazują niezależni dystrybutorzy prądu.
Co jest największą przeszkodą w rozwoju badań nad technologiami kwantowymi w Polsce? To będzie jeden z ważniejszych wątków dyskusji podczas debaty „Technologie kwantowe – naukowe rozwiązania szansą dla polskiej i światowej gospodarki” zorganizowanej przez „Rzeczpospolitą” i Fundację na rzecz Nauki Polskiej.
Doraźna opieka jednego rodzica nie oznacza, że drugi nie jest osobą samotnie wychowującą dziecko.
Dwa tysiące największych przedsiębiorstw zwiększyło w 2022 r. przychody o jedną trzecią. Wolniej rosły ich zyski. To skutek wyższych kosztów, które uderzają w biznes również w 2023 r.
W największych aglomeracjach w listopadzie wyraźnie wzrosła podaż lokali, a sprzedaż się uspokoiła. Czy to wstęp do poskromienia tempa wzrostu cen?
Posłowie zaprosili wiceprezes NIK Małgorzatę Motylow na posiedzenie komisji. Prezes Izby chce ją za to odwołać.
Nic lepszego nie mogło się przytrafić nowej większości budowanej przez KO, Trzecią Drogę i Nową Lewicę. Użycie przez PiS słowa „afera” w stosunku do legislacyjnego błędu koalicji, to dla niej najlepszy hamulec bezpieczeństwa na przyszłość.
Powtórzenie udanego dla PSL i Polski 2050 sojuszu z wyborów do Sejmu w kampanii samorządowej jest coraz bardziej prawdopodobne.
Trzecia Droga chce referendum w sprawie aborcji. Pytanie powinniśmy ustalić wspólnie, w panelu obywatelskim, który zaczniemy uruchamiać przy Sejmie w przyszłym roku – mówi Szymon Hołownia, marszałek Sejmu, lider Polski 2050, Trzecia Droga.
Zyskująca w sondażach była ambasador USA przy ONZ, Nikki Haley, była głównym celem ataków uczestników debaty republikańskich kandydatów biorących udział w prawyborach prezydenckich. W debacie po raz kolejny nie wziął udziału Donald Trump.
Toyota Urban SUV będzie elektrycznym crossoverem dłuższym od Yarisa Crossa i krótszym niż C-HR. Ma bliźniaka z innym znaczkiem.
Nicolas Maduro, prezydent Wenezueli, nakazał stworzenie nowego stanu Gujana Esequiba. To następstwo niedzielnego referendum, w którym mieszkańcy Wenezueli poparli roszczenia terytorialne Caracas wobec sąsiedniego państwa.
Stany Zjednoczone monitorują doniesienia o pojawieniu się chińskich okrętów wojennych w Kambodży. Waszyngton jest zaniepokojony możliwością przejęcia przez Chiny częściowej kontroli nad bazą marynarki wojennej w Ream.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W walkach na Ukrainie zginął były pracownik Urzędu Miasta Lublin.
Dworzec Metropolitalny, długo wyczekiwana przez mieszkańców Lublina – i nie tylko – inwestycja, otrzymała pozwolenie na użytkowanie. Z obiektu, który będzie prawdopodobnie najbardziej innowacyjnym architektonicznie dworcem w Polsce, korzystać będzie można już niebawem, bo na początku nadchodzącego roku.
Już aż jedna trzecia młodych, innowacyjnych firm w naszym kraju rozwija biznes na podstawie sztucznej inteligencji. Do spółek z tej branży popłynęło ponad 120 mln euro – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas