Rośnie aktywność ekonomiczna w Polsce. Na koniec marca była o 20 proc. wyższa rok do roku. Analitycy PKO podkreślają, że Polska wchodzi w okres, gdzie zaczynają się porównania do I-szego lockdownu, dlatego podobnie będzie wyglądało wiele statystyk (sprzedaż, produkcja).

Czytaj więcej w: Przewoźnicy nie chcą ciężarówek na prąd i wodór

Rośnie także ruch ciężarowy na drogach. GDDKiA podlicza, że w marcu był o 11 proc. większy niż rok wcześniej (osobowy zanotował 23 proc. wzrostu), zaś w stosunku do marca 2019 roku dynamika sięgnęła 12 proc. (oraz 10 proc. spadku w ruchu samochodów osobowych). W stosunku do lutego ciężarowy ruch marcowy powiększył się o 8 proc. zaś osobowy o 2 proc.

Czytaj więcej w: PKP LHS uruchomił pod własną marką przewozy do Chin

W kwietniu dynamika wzrostu liczby przejazdów także powinna być wysoka i to nawet w stosunku do 2019 roku. Świadczą o tym dane gospodarcze: w USA stopa  bezrobocia poszła w dół, zatrudnienie w górę, podobnie czas pracy. Dobre dane nadchodzą także z Niemiec (PMI wyniósł 66,6 pkt w marcu, gdy w lutym wynosił 60,7 pkt.), Włoch (59,8 pkt.), Holandii (59,3 pkt.) i Hiszpanii (56,9 pkt.), gdzie odnotowano rekordowe wskaźniki PMI oraz produkcji. W Polsce PMI sięgnęło 54,3 pkt.