Poczta Polska rozszerza zakres usług zagranicznych, pomimo utrudnień transportowych wynikających z pandemii.
Operator przywrócił właśnie możliwość wysyłania przesyłek do Gruzji i Tajwanu. Ponadto rozszerzono zakres dostępnych usług zagranicznych do Austrii, Irlandii, Norwegii, Słowacji, Szwecji, Węgier i Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej w: Speedmail wprowadza GPS online
Poczta Polska obsługuje obecnie wysyłki do blisko 60 krajów na terenie całego świata. Przywracanie zagranicznych usług pocztowych jest uzależnione od ograniczeń w transporcie, które są wynikiem pandemii koronawirusa. istotna jest też sytuacja w kraju, do którego przesyłany jest list lub paczka. Klienci w Polsce mogą od 3 września wysłać przesyłki kurierskie (EMS) do kolejnych państw takich jak: Austria, Białoruś, Bułgaria, Grecja, Irlandia, Islandia, Norwegia, Singapur, Słowacja, Węgry i Wielka Brytania.
Czytaj więcej w: GLS rozbudował magazyn w Poznaniu
Przesyłki kurierskie, które są zaliczane do najszybciej doręczanych, można obecnie wysyłać w sumie do 20 państw, min. Niemiec i Holandii. Paczki pocztowe można natomiast nadawać do ponad 40 krajów. W ostatnim czasie zostały także uruchomione nowe kierunku wysyłania przesyłek zagranicznych, m.in. do Macedonii Północnej, Japonii, Singapuru, na Sri Lankę czy na Maltę.
Poczta Polska analizuje sytuację na rynku pocztowym i pozostaje w stałym kontakcie z zagranicznymi operatorami pocztowymi, by sukcesywnie uruchamiać wysyłanie przesyłek zagranicznych do kolejnych krajów.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.