Nowy standard magazynów dla strategii omnichannel

Nowe obiekty typu omnichannel FM Logistic wznosi w Wiskitkach i Będzinie.

FM Logistic rozpoczęła budowę magazynu w Wiskitkach, pomiędzy Warszawą, a Łodzią, przy samym węźle komunikacyjnym łączącym autostradę A2 z drogą krajową 50.

Pierwszy etap budowy zakłada powstanie 3 hal magazynowych, które pomieszczą prawie 30 tys. miejsc paletowych oraz powierzchni biurowej wraz z salami konferencyjnymi. Oddanie do użytku pierwszego etapu przewidziane jest na początek 2022 roku. Finalna całkowita powierzchnia magazynu w Wiskitkach wynosić będzie ponad 100 tys. mkw.

Czytaj więcej w: Amazon w tym roku otworzy gigantyczny magazyn w Świebodzinie

Obiekt będzie dostosowany do obsługi wszystkich kanałów sprzedaży zgodnie z strategią omnichannel. Dodatkowo jedna z hal umożliwi składowanie towarów w temperaturze kontrolowanej. Już w przyszłym roku zatrudnienie znajdzie tu ponad 100 osób. – W Wiskitkach planujemy kompleksowy zakres produktów logistycznych, w tym magazynowanie, dystrybucję, co-packing, co-manufacturing, a także tak bardzo w ostatnim czasie zyskującą na popularności obsługę kanału e-commerce. W naszej ocenie, żaden inny operator do tej pory nie zapewnił tak kompleksowej oferty we własnym obiekcie, pod jednym dachem – podkreśla dyrektor regionalny FM Logistic CE Mariusz Jóźwik.

Czytaj więcej w: E-handel i przenoszenie produkcji zmienią rynek magazynowy

Rozbudowywana o kolejne niemal 11 tys. mkw jest  również platforma operatora w Będzinie. Powstaje tam nowa hala i przylegająca do niej powierzchnia biurowa. Całość inwestycji powinna zostać oddana do użytku w tym roku.

Obiekt przystosowany jest do operacji omnichannel, w tym e-commerce. Pierwszy etap platformy w Będzinie uzyskał w ubiegłym roku certyfikację LEED v4 (Leadership in Energy and Environmental Design) na poziomie Silver, kolejne etapy są w trakcie procesu.

Czytaj więcej w: Allegro zbuduje centrum logistyczne

Także obiekt w Wiskitkach został zaprojektowany zgodnie z programem zrównoważonego rozwoju firmy oraz zarejestrowany do certyfikacji dla budownictwa zrównoważonego LEED v4. Za projekt i budowę obiektu odpowiada firma NG Concept Polska, spółka należąca do Grupy FM, funkcjonująca jako przedstawiciel inwestora oraz generalny wykonawca w projektach deweloperskich FM Logistic na całym świecie. Inwestowanie we własne magazyny to istotna część modelu biznesowego Grupy FM. Długoterminowa i dedykowana forma inwestycji umożliwia nam razem z klientami zupełnie inne spojrzenie dotyczące wysokonakładowych inwestycji związanych z automatyzacją, a także zrównoważonym rozwojem – tłumaczy dyrektor zarządzający FM Logistic CE Daniel Franke.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Autobusy na wodór będą nową polską specjalnością

Komisja Europejska ogłosi 14 lipca propozycję nowych limitów emisji CO2 dla pojazdów, które oznaczają ...

Święta przyniosły wzrost cen transportu samochodowego

Europejska branża transportowa liczy, że dobry grudzień w niemieckim przemyśle utrzyma się w tym ...

W tym roku powierzchnia magazynów w Polsce przekroczy 20 mln m kw.

Deweloperzy zbudują w 2020 roku tyle nowych magazynów, że powierzchnia dostępna będzie „od ręki”. ...

Koniec z wwożeniem do Polski śmieci

Dzięki elektronicznej spedycji państwo skontroluje przewozy odpadów i obieg gospodarczy. Polski Cyfrowy Operator Logistyczny ...

CPK otworzy oferty na inwentaryzacje przyrodnicze

W najbliższych dniach spółka Centralny Port Komunikacyjny otworzy oferty w ogłoszonym w sierpniu przetargu ...