Nowy standard magazynów dla strategii omnichannel

Nowe obiekty typu omnichannel FM Logistic wznosi w Wiskitkach i Będzinie.

FM Logistic rozpoczęła budowę magazynu w Wiskitkach, pomiędzy Warszawą, a Łodzią, przy samym węźle komunikacyjnym łączącym autostradę A2 z drogą krajową 50.

Pierwszy etap budowy zakłada powstanie 3 hal magazynowych, które pomieszczą prawie 30 tys. miejsc paletowych oraz powierzchni biurowej wraz z salami konferencyjnymi. Oddanie do użytku pierwszego etapu przewidziane jest na początek 2022 roku. Finalna całkowita powierzchnia magazynu w Wiskitkach wynosić będzie ponad 100 tys. mkw.

Czytaj więcej w: Amazon w tym roku otworzy gigantyczny magazyn w Świebodzinie

Obiekt będzie dostosowany do obsługi wszystkich kanałów sprzedaży zgodnie z strategią omnichannel. Dodatkowo jedna z hal umożliwi składowanie towarów w temperaturze kontrolowanej. Już w przyszłym roku zatrudnienie znajdzie tu ponad 100 osób. – W Wiskitkach planujemy kompleksowy zakres produktów logistycznych, w tym magazynowanie, dystrybucję, co-packing, co-manufacturing, a także tak bardzo w ostatnim czasie zyskującą na popularności obsługę kanału e-commerce. W naszej ocenie, żaden inny operator do tej pory nie zapewnił tak kompleksowej oferty we własnym obiekcie, pod jednym dachem – podkreśla dyrektor regionalny FM Logistic CE Mariusz Jóźwik.

Czytaj więcej w: E-handel i przenoszenie produkcji zmienią rynek magazynowy

Rozbudowywana o kolejne niemal 11 tys. mkw jest  również platforma operatora w Będzinie. Powstaje tam nowa hala i przylegająca do niej powierzchnia biurowa. Całość inwestycji powinna zostać oddana do użytku w tym roku.

Obiekt przystosowany jest do operacji omnichannel, w tym e-commerce. Pierwszy etap platformy w Będzinie uzyskał w ubiegłym roku certyfikację LEED v4 (Leadership in Energy and Environmental Design) na poziomie Silver, kolejne etapy są w trakcie procesu.

Czytaj więcej w: Allegro zbuduje centrum logistyczne

Także obiekt w Wiskitkach został zaprojektowany zgodnie z programem zrównoważonego rozwoju firmy oraz zarejestrowany do certyfikacji dla budownictwa zrównoważonego LEED v4. Za projekt i budowę obiektu odpowiada firma NG Concept Polska, spółka należąca do Grupy FM, funkcjonująca jako przedstawiciel inwestora oraz generalny wykonawca w projektach deweloperskich FM Logistic na całym świecie. Inwestowanie we własne magazyny to istotna część modelu biznesowego Grupy FM. Długoterminowa i dedykowana forma inwestycji umożliwia nam razem z klientami zupełnie inne spojrzenie dotyczące wysokonakładowych inwestycji związanych z automatyzacją, a także zrównoważonym rozwojem – tłumaczy dyrektor zarządzający FM Logistic CE Daniel Franke.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Leasing na plusie

Po trzech kwartałach leasing pojazdów ciężkich rośnie. Dynamika wzrostu jednak słabnie. Kwartalny pomiar badania ...

Magazyny w czasie pandemii

Nowoczesne technologie zapewniają ciągłość działania magazynów i minimalizują ryzyko zakażeń wśród pracowników przekonuje Michał ...

Pakiet Mobilności: zmiany są jeszcze możliwe

Odpowiedź Komisji Europejskiej na ostatnie głosowanie w poprzedniej kadencji Parlamentu Europejskiego w sprawie pakietu ...

Port w Gdyni zanotował dobry kwartał

Przeładunki w marcu wzrosły w tempie ponad dwa razy większym niż w całym pierwszym ...

Transport szczepionek to najbardziej wymagająca operacja logistyczna w historii

Logistycy już są gotowi na transport milionów szczepionek na koronawirusa. Powiększyli magazyny i odtworzyli ...

Napęd gazowy odejdzie do lamusa?

W połowie wieku zamiast gazu ciężarówki napędzi elektryczność lub wodór. Powołana latem tego roku ...