Poczta Polska rozwiezie chińskie przesyłki po Europie

Fot. Poczta Polska

Poczta Polska zawarła z China Post Group (Pocztą Chińską) umowę na transport i redystrybucję przesyłek w Europie.

Poczta Polska odbierze kolejowe przesyłki z Chin i dostarczy do innych krajów europejskich. Przesyłki szybciej trafią do odbiorców, zaś Poczta liczy na dodatkowe przychody z obsługi rosnących ilości przesyłek chińskich oraz wzrost udziału w krajowym i międzynarodowym rynku w sektorze kurierskim. – Poczta Polska stawia na rynki rozwojowe i partnerstwa strategiczne. Jednym z nich jest właśnie umowa z China Post, którą umacniamy nasze relacje z ważnym podmiotem na rynku azjatyckim. To także kolejny krok do potwierdzania naszej pozycji jako jednego z liderów logistycznych w tej części Europy – podkreśla prezes zarządu Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot.

Czytaj więcej w: W jeden rok InPost podwoił przychody

Chiny są największym partnerem handlowym Unii Europejskiej, w związku z czym ilości przesyłek stanowią przeważającą część wszystkich przyjeżdżających do Polski oraz przez Polskę spoza Unii Europejskiej.  Rynek przesyłek KEP rozwija się intensywnie, wraz z handlem transgranicznym i wzrostem przesyłek realizowanych na rzecz obsługi międzynarodowego e-commerce. Czynniki te stanowią potencjał do wzrostu przychodów Poczty, liczymy zatem, że poszerzanie naszej współpracy z narodowym operatorem chińskim zaowocuje wymiernymi korzyściami dla obu stron – przypuszcza wiceprezes zarządu Poczty Polskiej Wiesław Włodek.

Czytaj więcej w: Poczta Polska kupuje sortery

Poczta Polska przygotowuje się do wdrożenia tzw. „pakietu VAT dla e-commerce”, który wejdzie w życie już 1 lipca. Poczta Polska przejmie proces składania elektronicznych zgłoszeń celnych importowych, stając się w ten sposób „bramą podatkową” między UE, a krajami leżącymi poza jej granicami, w tym głównie Chinami.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Bałkański kierunek

Polskie firmy logistyczne coraz częściej wchodzą na Bałkany. Dla logistyków szczególnie atrakcyjne są adriatyckie ...

Pakiet Mobilności wystraszył połowę przewoźników

Przygotowane przez Brukselę przepisy podniosą koszty prowadzenia firmy transportowej i wykoszą małe przedsiębiorstwa. W ...

„To będzie jatka” — uważają spedytorzy na Wyspach

Niezależnie do tego, czy dojdzie do umowy Unii Europejskiej z Wielką Brytanią czy nie, ...

Przewoźnicy apelują o odłożenie wprowadzenia e-Toll

Nowy system poboru myta jest nieprzygotowany i powinien ruszyć dopiero od 1 stycznia, uważają ...

Awaryjny plan dla transportu na wypadek pandemii

Organizacje przewoźników apelują do KE o przygotowanie awaryjnego planu dla transportu na wypadek drugiej fali pandemii. ...

Logistyka wdroży każdą znaczącą technologię, od Big Data po 5G

Robotyzacja, Big Data, Blockchain, Internet rzeczy i 5G wymieniane są jednym tchem, kiedy mowa ...