Praca dla 5 tys. ludzi w magazynach e-commerce

Fot ID Logistics

Giganci e-handlu inwestują w Polsce i otwierają nowe magazyny dla obsługi europejskich klientów.

Do października ID Logistics otworzy 3 nowe centra logistyki (Zgorzelcu, Gorzowie Wlkp. i okolicach Wrocławia) dla jednego z największych globalnych liderów branży e-commerce. ID Logistics rozbuduje też powierzchnię i procesy operacyjne w podwrocławskim Krajkowie, gdzie działa od ponad roku. Centrum Logistyki E-Commerce w Krajkowie powiększy się o kolejne 10 tys. mkw. do poziomu 52 tys. mkw.

Czytaj więcej w: E-handel i nearshoring napędzają rynek magazynowy

Dodatkowa powierzchnia zostanie wykorzystana m.in. do budowy tzw. Pick Tower (antresola do składowania towarów), która zwiększy pojemność magazynu i powierzchni składowania aż o ponad 47 tys. m3. Wśród największych planowanych inwestycji wymienić można instalację w pełni zautomatyzowanej sortowni, co z kolei umożliwi podwojenie przepustowości magazynowej. Dziennie 500-osobowa załoga obsługuje i przygotowuje do dystrybucji ponad milion referencji (sztuk).

Czytaj więcej w: Miliony metrów magazynów dla e-handlu

Łączna powierzchnia tych wszystkich 4 magazynów ID Logistics wyniesie ponad 250 tys. mkw. Firma zatrudni także ponad 3 tys. nowych pracowników.

We wszystkich centrach zespół ID Logistics odpowiadać będzie za kompleksowe zarządzanie operacjami magazynowymi e-commerce, tj. przyjęcie towarów, składowanie, przygotowywanie zamówień, dystrybucję, a także zarządzanie zapasami i pakowanie.

Czytaj więcej w: Nie słabnie popyt na magazyny

W podpoznańskich Żernikach Panattoni dostarczy obiekt BTS o powierzchni 105 000 m kw. dla DHL Supply Chain. Przedsiębiorstwo prowadzić będzie operacje logistyczne m.in dla Zalando, realizowane na wielu rynkach europejskich – w tym polskiego i niemieckiego. Obiekt zostanie ukończony już w sierpniu br. i znajdzie w nim pracę  800 osób.

Latem Amazon otworzy w Świebodzinie dziesiąte w Polsce centrum logistyczne. Obiekt ma 193 tys. mkw. Powstanie ponad tysiąc miejsc pracy.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Poczta Polska poszukuje pracowników

Operator przygotowuje się do świątecznego szczytu i już zatrudnił tysiąc osób. Poszukuje dalszych chętnych ...

Blokady granic dla ciężarówek

Pomimo unijnych apeli o niezamykanie granic dla samochodów ciężarowych, takie blokady są wprowadzane. Zrzeszenie ...

Bez nalepki mandat nie grozi do marca

Francja wprowadziła od stycznia obowiązek umieszczania ostrzegawczych naklejek na samochodach użytkowych. Dekretem 17 listopada ...

Branża transportowa krytykuje Tarczę

Przewoźnicy liczą na poprawki Senatu, które zapewniłyby pomoc firmom z branży transportowej. Rada Przedsiębiorczości, ...

Polskie porty inwestują w przeładunki kontenerów

Perspektywy dla tego biznesu są dobre, ale duża skala inwestycji i ryzyko niespodziewanych zmian ...

Wjazd do Wielkiej Brytanii z kolejkami jak na Ukrainę

Na przejazd Kanału La Manche trzeba czekać 20 godzin. Kolejki w Dover i Calais ...