To element współpracy władz miasta z DPD Polska i część projektu Europejskiej Współpracy Terytorialnej, Cargo Bikes in Urban Mobility (CoBiUM). Zakup pojazdów finansowany jest ze środków programu Interreg Południowy Bałtyk. E-rowery „dostawcze” zasilą jednego z przewoźników DPD. Usługi kurierskie z wykorzystaniem jednośaldów realizowane będą na potrzeby oddziału miejskiego przy ul. Świętojańskiej.

Zgodnie z założeniami programu CoBiUM Gdynia udostępnia lokalnym przedsiębiorcom i organizacjom pozarządowym elektryczne rowery towarowe. Celem jest usprawnienie logistyki miejskiej i poprawy warunków życia mieszkańców (elektryki cargo nie emitują żadnych gazów i zajmują znacznie mniej miejsca na ulicach czy parkingach).

DPDgroup wdraża w całej Europie ekologiczne rozwiązania na tzw. ostatniej mili. Spółka postawiła sobie za cel osiągnięcie 30-proc. ograniczenie emisji CO2 na przesyłkę do roku 2025. Operator zamierza też zwiększyć liczbę użytkowanych pojazdów niskoemisyjnych do 5 tys.

DPD Polska jest częścią DPDgroup, drugiej pod względem wielkości międzynarodowej sieci kurierskiej w Europie. To wiodąca firma kurierska na naszym rynku – kooperuje z nią ponad 6 tys. kurierów. W polskiej sieci działa ponad 2,2 tys. punktów nadań i odbiorów Pickup. Na całym świecie grupa doręcza codziennie 5,2 mln przesyłek.