Geodis przejął Pekaes

Francuski gigant logistyczny Geodis wzmocni europejskie usługi drobnicowe dzięki sieci Pekaes.

Publikacja: 02.02.2021 12:27

Geodis przejął Pekaes

Foto: Geodis przejmuje Pekaes. Umowę podpisuje wiceprezes Geodis odpowiedzialny za transport drogowy Olivier Royer.

Geodis otrzymał wszystkie wymagane do przejęcia zgody i 1 lutego zawarł akt nabycia Pekaes. – Ta transakcja w tak kluczowym dla rozwoju Geodis regionie jest znaczącym krokiem naprzód w realizacji celów określonych w naszej strategii „Ambition 2023”. Zwiększając naszą obecność na trzecim co do wielkości rynku logistycznym w Europie możemy zaoferować polskim firmom nieograniczone międzynarodowe możliwości – podkreśla prezes Geodis Marie-Christine Lombard.

Czytaj więcej w: Rohlig Suus Logistics wszedł na siódmy rynek

Akwizycja rozszerza działalność Geodis w Polsce, ale także w Niemczech i Europie Centralnej, ze względu na integralną rolę Polski w niemieckim łańcuchu produkcyjnym. Proces integracji Pekaes poprowadzi linia transportu drogowego, od lat silnie ugruntowana w Polsce. – Pozwoli nam rozwinąć sieć frachtu paletowego na całą Europę wraz z dalszym rozwojem na Polskim rynku – wyjaśnia wiceprezes Geodis odpowiedzialny za transport drogowy Olivier Royer, który w imieniu Geodis podpisał akt nabycia Grupy Pekaes.

Czytaj więcej w: XPO Logistics dzieli się na dwie części

Multimodalne linie Pekaes to istotny impuls rozwojowy dla tego obszaru naszej działalności. Idealnie uzupełnią nasze dotychczasowe połączenia w Europie Zachodniej, które znacząco zyskały na popularności wśród klientów ze względu na swój niski ślad środowiskowy – zaznacza Royer.

– Nasi klienci zyskują wsparcie globalnej sieci dla swojego rozwoju. Przed naszymi pracownikami otwierają się nowe możliwości rozwoju w międzynarodowej organizacji – podkreśla prezes Pekaes Maciej Bachman.

Czytaj więcej w: Coraz krótsza droga do Chin

Geodis zatrudnia w Polsce 1,5 tys. pracowników w 29 lokalizacjach. Koncern jest obecny w 67 krajach, uzyskując w 2019 roku 8,2 mld euro przychodów przy zatrudnieniu 41 tys. osób.

W skład Grupy Pekaes wchodzą spółki: Pekaes Sp. z o.o., Chemikals Sp. z o.o., Spedycja Polska Spedcont Sp. z o.o. Grupa zatrudnia ponad 1200 pracowników w 20 oddziałach w Polsce, 3 terminalach kolejowych i 6 magazynach logistycznych.

Logistyka Kontraktowa
Adriatyckie portowe tygrysy
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Logistyka Kontraktowa
Alternatywne napędy ciężarówek
Logistyka Kontraktowa
Gala Liderów Logistyki 2023
Logistyka Kontraktowa
Wizja logistyki przyszłości
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Logistyka Kontraktowa
Lipiec przyniósł zastój w internetowych sklepach