Allegro zbuduje centrum logistyczne

Pod Warszawą powstaje potężny obiekt logistyczny, który obsłuży zamówienia realizowane przez sprzedających na największej w kraju platformie e-commerce.

Publikacja: 03.02.2021 08:28

Allegro zbuduje centrum logistyczne

Foto: logistyka.rp.pl

W centrum Allegro zatrudnienie znaleźć ma do końca przyszłego roku 1200 osób. Dzięki tej inwestycji lider polskiego e-handlu wdroży nową usługę dla sprzedających w sieci, obejmującą przechowywanie, pakowanie i wysyłkę towarów. W efekcie zwiększyć ma się udział zamówień dostarczanych tego samego oraz kolejnego dnia.

Czytaj więcej w: Rynek e-handlu eksplodował w USA

Na Allegro dostępnych jest ponad 66 mln ofert, których czas dostawy to 1-2 dni. W takim czasie dostarczanych jest już prawie 80 proc. zamówień. W 2021 r. firma zamierza poprawić ten wynik, dlatego spółka planuje wdrożyć szereg działań, które przyspieszą realizację dostaw. Jedną z nich jest planowane uruchomienie wspomnianej usługi, za którym w praktyce stać będzie właśnie nowoczesne centrum logistyczne, zlokalizowane w A2 Warsaw Park. Umowa pomiędzy firmą Panattoni a Allegro obejmuje wynajem magazynu o powierzchni 36,5 tys. m2, z czego 35,1 tys. m2 zostanie przeznaczone na obsługę zamówień.

Czytaj więcej w: Kupujący chcą potwierdzenia sms-em

– Wdrożyliśmy już m.in. Program Szybkich Dostaw i opcję dostawy tego samego dnia z Kurierami PickPack i X-press Couriers. Nie poprzestajemy na tym i już w najbliższych miesiącach planujemy uruchomienie nowej usługi. Centrum logistyczne Allegro, powstające w nowoczesnym magazynie w centrum Polski, pomoże przejąć od firm najbardziej czasochłonne i pracochłonne czynności takie jak: magazynowanie, pakowanie, wysyłkę i obsługę zwrotów. Dzięki skali i automatyzacji Allegro będzie w stanie zapewnić atrakcyjne warunki tej usługi, co pozwoli sprzedającym skupić się na zwiększaniu sprzedaży i optymalizowaniu ofert, a kupującym da dodatkową satysfakcję z szybkiej dostawy – komentuje Grzegorz Czapski, dyrektor ds. rozwoju w Allegro.

Czytaj więcej w: Amazon w tym roku otworzy gigantyczny magazyn w Świebodzinie

Docelowo łączna powierzchnia operacyjna nowego magazynu (z systemem wewnętrznych antresol) wyniesie 65,3 tys. m2.

Logistyka Kontraktowa
Adriatyckie portowe tygrysy
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Logistyka Kontraktowa
Alternatywne napędy ciężarówek
Logistyka Kontraktowa
Gala Liderów Logistyki 2023
Logistyka Kontraktowa
Wizja logistyki przyszłości
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Logistyka Kontraktowa
Lipiec przyniósł zastój w internetowych sklepach