Raben przejął Grupę BAS

Obie spółki podpisały umowę 6 lipca, a ma ona moc wsteczną od 1 stycznia 2021 roku.

Publikacja: 07.07.2021 17:02

Raben przejął Grupę BAS

Foto: Fot. Raben Group

Raben przejmuje wszystkie oddziały Grupy BAS na terenie Holandii, Słowacji i Włoch oraz zespół 210 doświadczonych pracowników. Transakcja została już zatwierdzona przez władze antymonopolowe. – Jako rodzina doszliśmy do punktu, w którym musieliśmy dokonać wyboru pomiędzy dalszym, samodzielnym rozwojem albo dołączeniem do większego, profesjonalnego operatora logistycznego. W najbliższych latach sektor logistyczny ulegnie znacznym zmianom, które przyniosą nie tylko szanse, ale i zagrożenia. Stając się częścią większej organizacji jaką jest Grupa Raben, jako średniej wielkości gracz będziemy mniej podatni na te wpływy z zewnątrz – tłumaczy CEO Grupy BAS Lorenzo Bas.

Czytaj więcej w: Drobnicowy boom w Europie Środkowo-Wschodniej

Założona w 1989 roku Grupa BAS dysponuje blisko 50 000 mkw.  powierzchni magazynowej oraz własną flotą samochodów ciężarowych i naczep. Firma koncentruje działalność na międzynarodowych transportach drobnicowych i specjalizuje się w połączeniach między Holandią a Włochami.

Dzięki przejęciu Grupy BAS, Raben zwiększa swoją sieć w Europie Południowo-Zachodniej i wzmacnia pozycję w sektorze usług logistyki kontraktowej i transportu intermodalnego.

Przejęcie wzmocni oddziały Raben we Włoszech i na Słowacji, zwiększy także potoki połączeń drobnicowych między Holandią i Włochami. Na tej linii Raben miał jedną linię dziennie, zaś BAS 14 dziennych połączeń, rocznie 3500 naczep, z tego 87% przewożone pociągiem.

Filozofią sieci drobnicowych jest stworzenie jak najbardziej rozbudowanej sieci liniowych połączeń między oddziałami, a to przejęcie ułatwia zagęszczenie linii.

Czytaj więcej w: Duzi przewoźnicy rozdają karty w Europie

Raben ma 90-letnie doświadczenie na rynku TSL i ponad 150 oddziałów w 13 krajach Europy, posiada około 1 200 000 mkw. powierzchni magazynowej i każdego dnia na drogi wysyła ponad 8500 ciężarówek. Roczny obrót firmy wynosi 1,3 miliarda euro przy zatrudnieniu ponad 10 tys. osób. Główny oddział w Holandii zlokalizowany jest w Oss.

Logistyka Kontraktowa
Adriatyckie portowe tygrysy
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Logistyka Kontraktowa
Alternatywne napędy ciężarówek
Logistyka Kontraktowa
Gala Liderów Logistyki 2023
Logistyka Kontraktowa
Wizja logistyki przyszłości
Logistyka Kontraktowa
Lipiec przyniósł zastój w internetowych sklepach