Raben przejmuje wszystkie oddziały Grupy BAS na terenie Holandii, Słowacji i Włoch oraz zespół 210 doświadczonych pracowników. Transakcja została już zatwierdzona przez władze antymonopolowe. – Jako rodzina doszliśmy do punktu, w którym musieliśmy dokonać wyboru pomiędzy dalszym, samodzielnym rozwojem albo dołączeniem do większego, profesjonalnego operatora logistycznego. W najbliższych latach sektor logistyczny ulegnie znacznym zmianom, które przyniosą nie tylko szanse, ale i zagrożenia. Stając się częścią większej organizacji jaką jest Grupa Raben, jako średniej wielkości gracz będziemy mniej podatni na te wpływy z zewnątrz – tłumaczy CEO Grupy BAS Lorenzo Bas.

Czytaj więcej w: Drobnicowy boom w Europie Środkowo-Wschodniej

Założona w 1989 roku Grupa BAS dysponuje blisko 50 000 mkw.  powierzchni magazynowej oraz własną flotą samochodów ciężarowych i naczep. Firma koncentruje działalność na międzynarodowych transportach drobnicowych i specjalizuje się w połączeniach między Holandią a Włochami.

Dzięki przejęciu Grupy BAS, Raben zwiększa swoją sieć w Europie Południowo-Zachodniej i wzmacnia pozycję w sektorze usług logistyki kontraktowej i transportu intermodalnego.

Przejęcie wzmocni oddziały Raben we Włoszech i na Słowacji, zwiększy także potoki połączeń drobnicowych między Holandią i Włochami. Na tej linii Raben miał jedną linię dziennie, zaś BAS 14 dziennych połączeń, rocznie 3500 naczep, z tego 87% przewożone pociągiem.

Filozofią sieci drobnicowych jest stworzenie jak najbardziej rozbudowanej sieci liniowych połączeń między oddziałami, a to przejęcie ułatwia zagęszczenie linii.

Czytaj więcej w: Duzi przewoźnicy rozdają karty w Europie

Raben ma 90-letnie doświadczenie na rynku TSL i ponad 150 oddziałów w 13 krajach Europy, posiada około 1 200 000 mkw. powierzchni magazynowej i każdego dnia na drogi wysyła ponad 8500 ciężarówek. Roczny obrót firmy wynosi 1,3 miliarda euro przy zatrudnieniu ponad 10 tys. osób. Główny oddział w Holandii zlokalizowany jest w Oss.