Już 21 września otwierają się Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO

To prawdziwe święto kolei potrwa do 24 września w centrum wystawienniczym AMBEREXPO w Gdańsku.

Publikacja: 20.09.2021 18:06

Już 21 września otwierają się Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO

Targi Trako 2019

Foto: MTG

Na gości czeka ponad pół tysiąca wystawców z 25 krajów. Realizacja targów TRAKO 2021 w Europejskim Roku Kolei jest jednym z najważniejszych wydarzeń skupiającym całą branżę, co wynika z tegorocznego kalendarza imprez branżowych. Będzie to zatem ogromna szansa dla promocji polskiej kolei i polskiego przemysłu pracującego na rzecz transportu szynowego. – Po ponad rocznej przerwie spowodowanej lockdownem wracamy do targowej rzeczywistości jednym ze sztandarowych wydarzeń organizowanych przez Międzynarodowe Targi Gdańskie i niech to będzie dobry znak dla branży – zaznacza prezes Międzynarodowych Targów Gdańskich Andrzej Bojanowski. – Życzę udanych spotkań „na żywo” – podkreśla prezes MTG. 

MTG

Foto: MTG

Organizator przygotował ponad 36 tys. m kw. powierzchni ekspozycyjnej w halach oraz na wolnym powietrzu, gdzie jest także kilometr torowiska z wystawą pojazdów kolejowych. 

Partnerami targów są firmy: ALSTOM, Knorr-Bremse, Medcom, Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA oraz TRACK TEC. 

Patronat honorowy nad targami sprawują:

- Minister Aktywów Państwowych – Jacek Sasin,

- Minister Infrastruktury – Andrzej Adamczyk,

- Prezes Urzędu Transportu Kolejowego – Ignacy Góra  

Pierwszego dnia Targów TRAKO będziemy gościć pociąg specjalny Connecting Europe Express, który z okazji Europejskiego Roku Kolei 2021 wyruszy jesienią w podróż po całej Europie. W ciągu 36 dni pociąg odwiedzi 26 krajów i pokona odległość 20 tys. kilometrów, łącząc kraje i ludzi. Connecting Europe Express odwiedzi ponad 70 miast, w Polsce będą to min. Kraków, Warszawa i oczywiście Gdańsk. Tabor do konfiguracji tego pociągu dostarczają narodowi przewoźnicy należący do CER-u. Przejazd pociągu to jeden z elementów wdrażanej w Unii Europejskiej polityki Europejskiego Zielonego Ładu wspierającej działania proekologiczne. To działania promocyjne, które zwiększą zainteresowanie transportem kolejowym i umożliwią lepsze zrozumienie wyzwań, z jakimi musi się aktualnie mierzyć kolej w Europie. To promocja kolei – jako potężnego sprawcy przemian społecznych, gospodarczych, przemysłowych i ekologicznych. 

MTG

Tradycją TRAKO są prestiżowe konkursy, których rozstrzygnięcie odbywa się w trakcie targów. W 14. edycji będzie to siedem konkursów obejmujących m.in. inwestycje, wyroby i innowacje technologiczne. Po raz pierwszy wręczona zostanie nagroda medialna im. Jana Raczyńskiego, znakomitego dziennikarza, wieloletniego członka Rady Programowej. Drugiego dnia targów odbędzie się uroczystość wręczenia nagrody, która trafi do dziennikarza lub redakcji, wspierających transport szynowy, jego rozwój i promocję zarówno towarów, jak i pasażerów. 

Organizatorzy, Partnerzy i Wystawcy wspólnie wspierają potrzeby chorych dzieci w ramach, trwającej już od 2003 roku Akcji TRAKO Dzieciom. W tym roku wszystkie zebrane środki będą przeznaczone dla wybranej placówki świadczącej wsparcie psychologiczne lub psychiatryczne dla dzieci i młodzieży borykającej się ze skutkami pandemii.

Szynowy
Track Tec na Trako
Szynowy
Polski dostawca energoelektroniki w globalnym wyścigu
Szynowy
Na TRAKO kolejowy świat w jednym miejscu
Szynowy
Małaszewicze z rekordem przeładunków
Materiał Promocyjny
Przewaga technologii sprawdza się na drodze
Szynowy
Tor przeszkód przez ukraińską granicę
Materiał Promocyjny
Transformacja w miastach wymaga współpracy samorządu z biznesem i nauką