Na TRAKO kolejowy świat w jednym miejscu

Otwarcie Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO już 21 września.

Publikacja: 19.09.2021 07:48

Tereny Międzynarodowych Tragów Gdańskich 2021

Tereny Międzynarodowych Tragów Gdańskich 2021

Foto: MTG

Międzynarodowe Targi Gdańskie zapraszają do AMBEREXPO na czternastą edycję Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO, które odbędą się od 21 do 24 września. 

Na targach pojawi się ponad 500 wystawców z 25 krajów. Pawilony narodowe wystawią: Czechy, Wielka Brytania, Austria, Szwajcaria oraz trzy niemieckie landy: Berlin-Brandeburgia, Badenia-Wirtembergia i Saksonia.  

Realizacja targów TRAKO 2021 w Europejskim Roku Kolei będzie jednym z najważniejszych wydarzeń skupiającym całą branżę, co wynika z tegorocznego kalendarza imprez branżowych. Będzie to zatem ogromna szansa dla promocji polskiej kolei i polskiego przemysłu pracującego na rzecz transportu szynowego. 

Międzynarodowe Targi Gdańskie przekazują do dyspozycji wystawców ponad 36 tys. m kw. powierzchni ekspozycyjnej. To zarówno hale wystawiennicze AMBEREXPO, specjalnie wybudowane na potrzeby targów trzy namioty wystawiennicze (ponad 10 tys. m kw.), kilometr torowiska i tereny zewnętrzne na ulicy Żaglowej. 

Ekspozycja taboru i maszyn kolejowych odbędzie się po raz pierwszy w nowej przestrzeni torów wystawienniczych stacji Gdańsk Zaspa Towarowa. Jednym z interesujących pojazdów, który będzie można zobaczyć jest pierwszy na świecie pasażerski pociąg wodorowy Coradia iLint zaprojektowany i wybudowany w zakładach firmy ALSTOM. Pierwszą polską wodorową lokomotywę zaprezentuje PESA.

TRAKO to nie tylko targi, ale i bogaty program merytoryczny. To między innymi debaty, takie jak:- debata otwarcia „Przemiany rynku kolejowego w Polsce i Europie – trendy, problemy i wyzwania” z udziałem ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka i Waltera Goetza, szefa gabinetu Europejskiej Komisarz ds. Transportu, - „Kolej neutralna klimatycznie – czy w Polsce jest to możliwe?”,- „Innowacyjne technologie dla kolei”,- „Dwudziestolecie Grupy PKP – co przed nami w kolejnych latach?”,- „Perspektywy rozwoju polskiej infrastruktury kolejowej”,- „Euroazjatycki rynek kolejowy – wyzwania w obszarze współpracy międzynarodowej”,- „Strategie dla kolei towarowej w praktyce”, a także liczne konferencje, seminaria i prezentacje firm. W sumie to 84 wydarzenia towarzyszące.

Już po raz trzeci odbędą się niezwykle popularne Dni Edukacji i Kariery w branży transportu szynowego. To wyjątkowa okazja, gdzie wystawcy zainteresowani pozyskaniem nowych pracowników prezentują najciekawsze oferty pracy, staży i praktyk. To szansa odbycia osobistych rozmów i spotkań z przedstawicielami branży, którzy chętnie podzielą się swoimi doświadczeniami zawodowymi.

Tradycją TRAKO są prestiżowe konkursy, których rozstrzygnięcie odbywa się w trakcie targów. W 14. edycji będzie to siedem konkursów obejmujących m.in. inwestycje, wyroby i innowacje technologiczne. Po raz pierwszy wręczona zostanie nagroda medialna im. Jana Raczyńskiego, znakomitego dziennikarza, wieloletniego członka Rady Programowej. 

Przedłużone do 30 września przepisy epidemiczne i priorytet, jakim jest udostępnienie ekspozycji wystawienniczej gościom branżowym, ograniczyły możliwość udziału w targach publiczności. Możliwe jest zwiedzanie ekspozycji zewnętrznej, w tym taboru kolejowego. Teren wydarzenia będzie otwarty dla publiczności tylko i wyłącznie 24 września, w godzinach 10.00-16.00. Wejściówki będą do zakupienia w cenie 20 zł na miejscu w recepcjach. Płatność tylko kartą płatniczą – nie obowiązują żadne zniżki.

Międzynarodowe Targi Gdańskie zapraszają do AMBEREXPO na czternastą edycję Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO, które odbędą się od 21 do 24 września. 

Na targach pojawi się ponad 500 wystawców z 25 krajów. Pawilony narodowe wystawią: Czechy, Wielka Brytania, Austria, Szwajcaria oraz trzy niemieckie landy: Berlin-Brandeburgia, Badenia-Wirtembergia i Saksonia.  

Pozostało 89% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Morski
DCT ma jeden z największych w Europie kolejowych terminali kontenerowych
Szynowy
Małaszewicze z rekordem przeładunków
Szynowy
Kijów ma bezpośrednie połącznie kolejowe z Chinami
Szynowy
Polskie i ukraińskie koleje na kolizyjnym torze
Materiał Promocyjny
Mity i fakty – Samochody elektryczne nie są ekologiczne
Szynowy
PKP Intercity lepiej obsłuży linie niezelektryfikowane