Przewiezie 50 kontenerów z wyrobami przemysłowymi. Przekroczy granicę chińską w Erenhot i dotrze do odbiorców w połowie września. To pierwsze bezpośrednie połączenie Kijowa z Chinami. 

Do tej pory pociągi jeździły przez Białoruś i Małaszewicze, aby z Polski wjeżdżać do Kijowa. W czerwcu ruszyło bezpośrednie połącznie Chin z Odessą. Pociąg przyjechał na terminal DP World TIS Piwdennyj. 

Bezpośrednie połączenie Chin z Ukrainą funkcjonuje od 2020 roku, przejechały nim w obie strony 22 pociągi. Także wzrosła liczba pociągów jadących przez Ukrainę do UE. 

Chongqing jest jednym z głównych węzłów kolejowych Chin. W pierwszej połowie roku wyruszyło z niego do Europy 1359 pociągów, o 50 proc. więcej niż rok wcześniej. 

Z połączeń przez Ukrainę korzysta także spółka PKP LHS, która uruchomiła połączenie z Xi’an do Euroterminala Sławków i w 2020 roku na tej trasie przejechało 40 pociągów, przewożąc łącznie 3 060 TEU. Brak konieczności przeładunku na granicy oraz linia szerokotorowa na której odbywa się tylko transport towarowy umożliwiają osiągnięcie rekordowej prędkości przejazdu wynoszącej 12 dni z Xi’an do Euroterminala Sławków. W grudniu 2020 roku spółka uruchomiła kolejne połączenie z Chongqing.