Tym samym w zarządzie spółki znajdzie się Maciej Zieliński (CEO) oraz Katarzyna Halwa (CFO). Z kolei zarząd Siemens Mobility Sp. z o.o. stanowią Hubert Meronk (CEO) oraz Katarzyna Halwa (CFO). Od tego momentu będzie pełniła obie funkcje, wspierając współpracę między spółkami Siemensa w naszym kraju.

Katarzyna Halwa ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim oraz MBA na Webster University. W Siemensie pracuje od ponad 20 lat, czyli od początku swojej drogi zawodowej. Przez ten czas zdobyła rozległe doświadczenie w obszarze prawa, ekonomii oraz finansów. Zajmowała kierownicze stanowiska w pionie finansowym oraz strategicznym w polskich oddziałach Siemensa, a także w spółkach firmy w Niemczech oraz w Wielkiej Brytanii.  Od 2018 roku pozostaje członkiem zarządu oraz dyrektor finansową w Siemens Mobility Sp.  z o.o.  

Czytaj więcej

Prognozy dla rynku TSL na 2023 rok. Spowolnienie we wszystkich sektorach

Siemens Sp. z o. o. (Siemens Polska) - największa spośród spółek wchodzących w skład grupy kapitałowej Siemens AG w Polsce, jest promotorem transformacji cyfrowej w przemyśle i infrastrukturze. Siemens Mobility to niezależnie kierowana spółka w grupie Siemens AG. Jej główne obszary działania obejmują tabor kolejowy, automatyzację i elektryfikację kolei, kompleksowe portfolio oprogramowania, systemy „pod klucz” oraz powiązane usługi. 

W roku podatkowym 2022, który zakończył się 30 września 2022 r., Siemens Mobility odnotował przychody w wysokości 9,7 mld euro i zatrudniał 38 200 pracowników na całym świecie.